Україна
Політика

Зеленський має розглянути петицію про відкриття в Україні офісів YouTube, Facebook та Google

Петицію зареєстрували на сайті Офісу президента ще 12 листопада, а на сьогодні вона набрала необхідну кількість підписів і має бути розглянута главою держави.

Зеленський має розглянути петицію про відкриття в Україні офісів YouTube, Facebook та Google - зображення
Фото: pixabay

Авторка петиції зазначає, що український сегмент соцмереж та великих платформ має модеруватися з України, а не з Росії, оскільки це напряму впливає на рівень безпеки.

Вона звернулася до Володимира Зеленського із закликом домогтися відкриття офісів компаній YouTube, Facebook та Google в Україні.

"Ми просимо президента України звернутись до вищевказаних компаній щодо відкриття офісів на території України та широко інформувати громадськість про зазначену проблему... РФ, вкладаючи великі ресурси, прагне впливати і на роботу офісів великих компаній, як-от Facebook, YouTube тощо, на своїй території. Водночас московські офіси компаній намагаються просувати проросійські наративи через ці соціальні мережі. На перших шпальтах за замовчуванням пропонується контент із Російської Федерації..." – йдеться у тексті петиції.

Авторка звернення також наводить приклади негативного впливу модерації великих платформ з території країни-агресора: редакторські добірки YouTube Music для українських користувачів, блокування українських каналів у YouTube через звернення держорганів РФ до російського офісу компанії тощо.

Окрім цього, вона переконана, що російський вплив у соцмережах є небезпечним для українських дітей та підлітків, які не мають сформованого критичного мислення.

Нагадаємо, протягом 2021 року на YouTube з'явилося понад 1000 нових україномовних каналів. Торік 31 грудня їх було 2315, сьогодні – понад 3330.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.