#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина

З лютого Нацбанк дозволив операції з купівлі валюти онлайн фізичним особам

10.01.2020 Оксана Кириленко 0

Починаючи із 7 лютого 2020-го року Національний банк України планує дозволити проводити операції з обміну валют онлайн не лише клієнтам банків, але й клієнтам небанківських фінансових установ.

 "Це значно спростить життя українцям, усунувши необхідність йти до банківської каси чи вуличного обмінника для придбання валюти", - повідомляють у Нацбанку.

 Скасування обмеження не спричинило тиску на валютний ринок. Частина операцій готівкового ринку (близько 7%) просто перейшла на платформи онлайн-банкінгу. Обсяги купівлі і продажи валюти онлайн фізичними особами у минулому році були майже рівними – по 1 млрд дол. США.

Національний банк продовжуватиме валютну лібералізацію і надалі. Зокрема, після імплементації закону про спліт Національний банк дозволить продавати валюту онлайн не лише банкам, але й небанківським фінансовим установам, які перейдуть під нагляд НБУ з середини 2020 року.

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила закон про вдосконалення функцій державного регулювання ринків фінансових послуг («спліт»), що передбачає ліквідацію Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) і передачу її функцій Національному банку та Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/finance/10683063-deputati-priynyali-zakon-pro-split-chomu-ce-vazhlivo.html