#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Анонси
Культура
Традиції та прикмети

Які таємничі аксесуари носили селяни сто років тому?

03.04.2019 Косянчук Інна 0

Національний Музей Історії України запрошує дізнатись про цікаві нюанси традиційного українського вбрання

У суботу, 6 квітня, о 14 у Національному Музеї Історії України Київ, вул. Володимирська, 2 (4 поверх). розпочнеться лекція "Таємничі аксесуари у вбранні селян 100 років тому".

Що таке аксесуари і чи існували вони у сільському вбранні кінця 19 – початку 20 ст.? Як «карман» пов’язаний з кишенею і чи існують «кармани на 5 пальців»? Чи носили сільські модники краватки або гетри? Чи були «нараквиці» лишень елементом церковного облачення? Хто носив шкіряні сумки і де? Чим відрізняється «тобівка» від «ташки», а «дзьобенька» від «бесаг»? Які були народні замінники сучасного заплечника? І чи носили в селі парасольки?

Які з традиційних народних аксесуарів можна і треба використовувати у сучасному міському побуті? Хто з народних майстрів продовжує традицію у виготовленні сучасних аксесуарів і як це виглядає?

Про це і про багато іншого ви почуєте на лекції Oksana Kosmina, українського етнолога та історика матеріальної культури, кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту народознавства НАН України, повідомляють організатори лекції.

Захід відбудеться в рамках проекту "LIKБЕЗ. Уроки історії".

Вхід за музейним квитком. Вартість квитка –  10 гривень.