Новини
Всесвіт

Як зробити марсохід: прямий ефір із лабораторії НАСА


Веб-камера, встановлена в Лабораторії реактивного руху НАСА, дозволяє всім бажаючим спостерігати за складанням марсохода НАСА місії «Марс-2020».

Під час прямої трансляції можна побачити, як інженери і технічні фахівці Лабораторії збирають і тестують марсохід. Уже в наступному році він відправиться в одну з найбільш технологічно складних міжпланетних місій.

Цікаво й те, що крім відеотрансляції користувачі інтернету можуть спілкуватися з членами соціальної мережі JPL і командою «Марс-2020» через онлайн-чати.

Наразі роботи з марсоходом в стерильному приміщенні проходять з понеділка по п'ятницю. Лабораторія може здаватися порожній, коли фахівці працюють з іншими об'єктами JPL або коли роботи проводяться поза увагою камери. Керівники місії повідомляють, що камера також може періодично відключатися через проблеми з технічним обслуговуванням.

Запуск марсохода заплановано на 17 липня 2020 року. Орієнтовно марсохід прибуде на Червону планету 18 лютого 2021 року.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що NASA знайшли на Марсі величезні поклади глини. А також космічне агенство опублікувало відео польоту над маршрутом Curiosity на Марсі.