Новини
Україна
Технології

Як зміниться Facebook: новий дизайн і нові функції


Днями на конференції для розробників F8 керівництво соціальної мережі Facebook анонсувало оновлення дизайну і додавання нових функцій до свого сервісу. Про зміни сайту і додатку соцмережі розповіли топ-менеджери Facebook, враховуючи засновника компанії Марка Цукерберга. Оновлення сервісу називають FB5 і, схоже, це буде найсерйозніше перетворення Facebook з часів його запуску у 2004-му.

Що з дизайном?

Головна зміна, про яку заявили в Facebook - зникнення традиційної синьої шапки меню соцмережі. Майже весь сайт буде пофарбований у білий колір, а традиційний синювато-блакитний відтінок залишиться лише в лого Facebook у лівому верхньому кутку і оформленні деяких піктограм.

Ключові елементи Facebook залишаться на своїх місцях: по центру - стрічка новин, ліворуч - меню соцмережі з групами, додатками, налаштуваннями і додатковими функціями, праворуч - список друзів.

Значну частину праворуч основного меню оновленого Facebook також займе нова плашка - групи.

Завдяки розширенню можливостей цієї функції і залученню користувачів до комунікації в різних онлайн-спільнотах керівництво соцмережі планує повернути довіру аудиторії і відмити себе від численних скандалів з витоком персональної інформації.

Навіщо потрібні групи?

Групи (спільноти) в Facebook, як, власне, і в будь-який іншій соцмережі, об'єднують людей за інтересами і дозволяють підписуватися на той контент, який їм подобається.

У новому оновленні розробники соцмережі планують розширити можливості груп для "поліпшення приватної комунікації користувачів".

Як пише Bloomberg, останніми роками користувачі Facebook стримувалися від того, щоб постити інформацію публічно і шукали більш інтимні шляхи спілкування зі своїми друзями та сім'ями.

Крім цього, групи були одним з ключових доповнень соцмережі, через яке Facebook звинувачували в поширенні фейкових новин, таргетованій політичної агітації і, як наслідок, використанні персональних даних користувачів.

Тепер, коли керівництво соцмережі помітило, що більше людей хочуть спілкуватися саме в таких спільнотах, Facebook вирішив зробити групи більш комфортними і безпечними. Зокрема спільноти буде легше шукати, грунтуючись на ваших інтересах і рекомендаціях.

Компанія додає і окремі функції для окремих типів спільнот. Наприклад, члени груп, пов'язаних зі здоров'ям, зможуть попросити адміністраторів публікувати пости анонімно. До того ж, користувачі зможуть репостити записи прямо у спільноти, в яких вони перебувають за допомогою кнопки репосту в основній стрічці новин.

"У нас зараз не найсильніша репутація в сфері конфіденційності. Нам потрібно змінити спосіб управління компанією сьогодні... Воно (оновлення - ред.) набагато більше сфокусовано на спільнотах і робить їх такими ж важливими, як і друзів", - заявив засновник Facebook Марк Цукерберг на конференції F8.

Майже Tinder

Дочірній сервіс для знайомств Facebook Dating отримав нову функцію Secret Crush, яка дозволяє зареєстрованим у ній користувачам "проявляти інтерес" до своїх друзів у соцмережі. Зізнатися в своїх симпатіях можна максимум 9 людям, і якщо хтось відповість взаємністю на повідомлення про Secret Crush - Facebook створить пару, як у сервісі для знайомств Tinder.

У звичайному ж пошуку друзів у соцмережі з'явиться додаток Meet New Friends, за допомогою якого користувачі зможуть побачити рекомендації для додавання в друзі людей, які живуть або працюють поруч.

У Facebook говорять, що ця функція опціональна, і рекомендації друзів будуть показувати тільки тим, хто сам їх активував.

Не відходячи від каси

Ще одне оновлення повинен отримати сервіс для онлайн-торгівлі Facebook Marketplace. "Користувачі, які продають там товари, незабаром зможуть проводити оплати прямо через Facebook, враховуючи витрати на пересилку", - говорять в компанії.

Зараз люди, які торгують на Marketplace, повинні проводити оплату через сторонні фінансові сервіси, але після оновлення вони зможуть розплачуватися прямо на платформі через PayPal - ту ж систему оплати, яка використовується для внутрішніх покупок в Instagram.

Джерело: "Новое время"