Тут можна зустріти оленів, просто прогулюючись вуличками, помилуватись лебедями-шипунами, та й взагалі побачити рідкісних птахів та тварин. Таким нині є тваринний світ у Межигір’ї. Про це вже більше чотирьох років піклується біолог Сергій Григор’єв. Кожний день він проводить із турботою про своїх підопічних. До прикладу, на гольф-полі, в одній з водойм, живе ціла зграя лебедів. Це своєрідний притулок для птахів, які мають травми.
Тож реабілітацію лебеді з усіх куточків України проходять саме у Межигір’ї. Є такі, що відлітають після лікування, але більшість залишається на місці. До того ж, їжі тут вдосталь.
У славнозвісних страусів Межигір’я — вже інший раціон. Ці дужі птахи живуть у вольєрах. Харчуються вони переважно спеціальним комбікормом. Небайдужі і до інших ласощів.
Оленів у Межигір’ї за часів Януковича раніше також тримали у вольєрах. Але тепер вони вільно пересуваються усією територією та своєю появою влаштовують своєрідне шоу для відвідувачів. Сергій Григор’єв, коли бачить їх — завжди підгодовує.
Варто оленям лише з’явитись по-між людей, як їх одразу з усіх боків оточують відвідувачі Межигір’я. Кожен хоче пофотографуватися та доторкнутися до тварин. Але ці спроби не завжди вдалі.
Тож довго олені у компанії людей не знаходяться, та зникають у гущі дерев. Також у Сергія є й інші підопічні. Зокрема, чотири європейських сарни, або косулі, які теж потребують харчів та підтримки.
Дбає про тварин біолог з першого дня, як втік Янукович. Планував пробути тут кілька днів, але не вийшло.
Налагоджує всі процеси у Межигір’ї його комендант, колишній активіст Євромайдану Денис Тарахкотелик. Він також одним з перших зайшов на територію після втечі Януковича.
Зараз Межигір’я фактично існує за кошти туристів. А на утримання резиденції президента-втікача, держава, за словами Тарахкотелика не виділяє жодної копійки. Втім, головне, щоб Межигір’я залишилось відкритим для людей. В майбутньому цю територію, бачать Національним парком, де тварини могли б пересуватись без жодних обмежень.