Новини
Україна

Як виглядають сторінки, видалені в українському сегменті Facebook


Фото: kapital.kz

Ресурси, акаунти яких були видалені, належать одному PR-агентству та мають спільний контент, спрямований на певних українських політиків.

ТЕКСТИ проаналізували, що спільного між сторінками, які були видалені соціальною мережею.

Ми вже повідомляли, що Facebook видалив 149 сторінок з українського сегменту. Цими сторінками виявились акаунти ресурсів, пов'язаних із сайтом znaj.ua: це Znaj.ua, Politeka.net, Akcenty, Hyser та Clutch.ua, які згідно з розслідуванням Facebook належать PR-агентству Pragmatico. Сама агенція підтверджує, що сайти належать їй.

За інформацією ТЕКСТІВ, багато сторінок різних ресурсів були створені в один і той же день, наприклад, Znaj Донецьк і Politeka Донецьк. При цьому зі старту сторінки мали велику кількість підписників. "Значна кількість сторінок, створених 22 грудня 2018 року взагалі не мала постів, але мала багато підписників. Наприклад, з 18 сторінок, присвячених бренду Політека, 12 (66%) не мали публікацій. З 19 сторінок, присвячених бренду Знай, 16 (84%) не мали жодного поста", - також зазначають у "По той бік новин".

Цікаво, що, наприклад, Politeka та Znaj.ua мали однакові головні фото. І звісно, нерідко подавали ті самі дописи. "Часто як Znaj, так і Politeka поширювали абсолютно ті самі меседжі. Наприклад, стверджували про корумпованість певних конкретних чиновників", - пишуть ТЕКСТИ.

У "По той бік новин" розповіли, що одного разу сторінки таки "спалилися". "Спалилися адміни сторінки Політека Кропивницький, які спочатку опублікували як основне фото логотип Знай.юа, а уже тоді Політеки", - зазначили в ресурсі. Також додали: коли на сторінках був найбільший пік підписників, ресурси не використовували рекламу Facebook. Тобто, ймовірно сторінки вподобали боти.