Новини
Всесвіт

Як виглядає сонячне затемнення на Марсі?


Сонячні затемнення на Землі – це рідкісні і чудові події, проте на інших планетах вони виглядають не менш цікаво. Вчені з НАСА опублікували зображення того, як сонячне затемнення виглядає на Марсі.

Довідково:
На Землі сонячні затемнення можуть бути частковими, кільцевими або повними. Причина, по якій це може статися на Землі, полягає в тому, що Місяць і Сонце мають майже однаковий видимий розмір на нашому небі, незважаючи на те, що вони істотно різняться як за фактичними розмірами, так і за відстанню від планети. Це означає, що коли небесні тіла вишикується в лінію, Місяць може на короткий час заблокувати Сонце.

Цікаво знати, що на Марсі все відбувається інакше. У той час як видимий розмір Сонця на Марсі менший, «місяці» Марса Фобос і Деймос пропорційно набагато менші, ніж наш власний Місяць. Фобос – більший супутник, проте його радіус складає всього 11,2 км (Деймоса – 6,2 км). Радіус Місяця, для порівняння, становить 1726 км. І Деймос, і Фобос обертаються по екваторіальних орбітах навколо Марса, що означає, що вони проходять перед Сонцем майже кожен день. До того ж Фобос обертається навколо Марса швидше, ніж обертається сам Марс.

Нагадаємо, нещодавно вчені з’ясували, що річки Марса були глибші і ширші, ніж на Землі. Також NASA оприлюднило останню панораму, зроблену зниклим марсоходом.