#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Суспільство
Здоров'я
Київ

Як і коли Київ послаблюватиме обмежувальні заходи?

28.04.2020 Косянчук Інна 0

Кличко пообіцяв, що перший етап карантинних послаблень столиця розпочне за умови,  якщо на 12 травня різко не збільшиться кількість хворих.

Міський голова Києва Віталій Кличко сьогодні, 28 квітня, під час онлайн-брифінгу розповів, що столиця підготувала план першого етапу послаблення обмежувальних заходів.

Кличко звернув увагу на те що йдеться все ж не про повне зняття карантинних обмежень, а лише про послаблення.

«Якщо за тиждень-два після їх запровадження не побачимо стійкої динаміки зниження захворюваності, до другого етапу не перейдемо. При погіршенні ситуації повертаємося до карантину. Тому всі підприємства та організації повинні суворо дотримуватися регламентів роботи, а  кияни правил безпеки. Перший етап послаблень ми почнемо, якщо на 12 травня різко не збільшиться кількість хворих. Тому я говорю, що наступних два тижні будуть вирішальними, зазначив Кличко і вкотре закликав усіх дотримуватися правил.  

Отже, на першому етапі послаблення обмежень за словами Кличка, не варто сподіватися на відкриття великих торгівельних центрів.

Натомість буде дозволена робота непродовольчих магазинів загальною площею до 300 квадратних метрів. Обов’язкова умова – не більше 1 відвідувача на 10 квадратних метрів площі, а також санітарна обробка приміщення двічі на день.

Можна розраховувати й на відкриття перукарень та салонів краси. Вимоги –  попередній запис, не більше одного клієнта на кожну послугу одночасно, та санітарна обробка або кварцювання робочого місця майстра після кожного клієнта.

Столичним кав’ярням і ресторанам, буде дозволено працювати «на виніс», із обов’язковою  санітарною обробкою приміщень двічі на день. У кіосках теж можна буде продавати, але з забороною споживання їжі та напоїв на місці.

Також запрацюють невеликі підприємства з виробництва непродовольчих товарів,  та побутового обслуговування. з тією самою, що й для магазинів вимогою – не більше 1 співробітника на 10 квадратних метрів і  не більше 1 клієнта на 10 квадратних метрів.

Такі ж вимоги щодо кількості клієнтів висуваються до адвокатських та нотаріальних бюро, аудиторів яким теж можна буде працювати.

Не відміняються обов’язкові правила безпеки, зокрема, обов’язкова термометрія співробітників та відвідувачів, масочний режим. Відвідувачів без масок заборонятиметься впускати. Або ж масками їх мають забезпечити надавачі послуг.

Окрім того, серед заходів послаблення карантину Кличко назвав відкриття столичних парків та скверів, але відвідувачі не повинні гуляти групами більше двох людей. Або, якщо з дітьми, – двоє дорослих, двоє дітей. Також буде дозволена робота автокінотеатрів.

Щодо відкриття ринків – тут міський голова Києва зауважив,  що це залежить від рішення Уряду.

Так само, як і відновлення роботи метро.  Як Громадський транспорт на першому етапі працюватиме в обмеженому режимі.

Перший етап не передбачає відкриття шкіл та дитсадків, дитячих та спортивних майданчиків, прибережних зон відпочинку, зазначив Кличко.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів