Новини
Довкілля
За кордоном

Я хочу, аби ви панікували: Грета Тунберг закликає світ відмовитися від викопного палива

22.01.2020 Бобрик Юлія 0

Головна екоактівістка планети виступила на економічному форумі в Давосі.

50-й Всесвітній економічний форум (ВЕФ) зібрав в Давосі (Швейцарія) три тисячі чиновників з 117 країн світу, включаючи 53 глави держав, а також близько 1,7 тисячі бізнесменів, журналістів, експертів та громадських діячів. Головна тема форуму – як подолати економічну кризу, при цьому не виходячи за рамки концепції сталого розвитку, спрямованої на відновлення навколишнього середовища, повідомляють на офіційному сайті World Economic Forum.

Одним із спікерів форуму стала Грета Тунберг, яка закликала комерційні організації і держави «негайно припинити інвестиції в розвідку і видобуток викопного палива», а також «негайно і повністю відмовитися» від нього.

«Нам не потрібна економія з низьким вмістом вуглецю; нам не потрібно знижувати викиди. Наші викиди повинні припинитися, якщо ми хочемо залишатися нижче позначки зростання глобального потепління на 1,5 ºC. Рік тому я була в Давос і розповіла вам про те, що наш будинок у вогні. Я говорила, що хочу, щоб ви панікували. Мене попереджали, що просити людей панікувати через кліматичну кризу – це дуже небезпечна річ. Але не турбуйтеся. Все гаразд. Повірте, я вже це робила – і запевняю вас, це ні до чого не призвело», – сказала екоактивістка, додавши. – «Але наші будинки все ще горять. А ваша бездіяльність з кожною годиною розпалює це полум'я. І ми все ще закликаємо вас панікувати і діяти так, як би ви діяли, якби ви любили ваших дітей більше всього на світі».

Нагадаємо, у минулому році відразу троє норвезьких політиків номінували Грету Тунберг, 16-річну еко-активістку зі Швеції, яка бореться з глобальним потеплінням, на Нобелівську премію миру.