Новини
Новини Київської області
Вишгород
Екологія
Земля
Повітря

Вишгородці просять облаштувати майданчик для глибокого сортування відходів


В Єдиній системі місцевих петицій триває збір підписів під документом, у якому йдеться про те, що  контейнери для роздільного сортування не вирішують усіх  «сміттєвих проблем»

У Вишгороді майже два роки, як повідомляв "Погляд", були встановлені спеціальні контейнери для роздільного збирання відсортованих відходів: одні – для скла, інші для упаковки. Побоювання міської влади про те, що люди довго звикатимуть до культури сортування, не виправдались: вишгородці практично відразу «включилися у гру». Однак вважають, що цього не достатньо. Вони хочуть мати майданчики-накопичувачі й для  іншого сміття, особливо того, що завдає істотної школи довкіллю.

Про те, що у Вишгороді живуть відповідальні люди, засвідчила й перша на Київщині акція «Здай лампу!», яка відбулась у вересні. Як інформував «Погляд», вишгородські ентузіасти-екологи закликали всіх не викидати, а накопичувати вдома відходи, які потребують спеціальної утилізації, й пообіцяли провести чергову таку акцію навесні.

Однак перетворювати свої помешкання на смітник люди теж не хочуть. І на ресурсі e-dem опублікували петицію «Глибоке сортування сміття у Вишгороді».

«Хотілося б, щоб у нашому місті десь у пішій доступності було організоване місце, куди можна віднести добре розсортоване сміття для подальшого перевезення, наприклад до станції "Zero Waste Україна без сміття" для переробки: по видах пластику, електронні пристрої окремо, тетрапаки окремо, взуття окремо тощо. У  місті вже є жовті та зелені контейнери для первинного сортування, пункти прийому склотари та макулатури, але цього замало. Хочеться відокремити детальніше те, що реально піде на переробку, та може навіть органічне сміття. Хочеться бути ближче до піклування про екологію, але возити самостійно на станцію Zero Waste (що є за адресою м.Київ, вул. Саперно-Слобідська 25) не кожен хоче та може. Та й використане на цю поїздку паливо знищить намір допомогти екології», зауважує автор петиції Ольга Мішина, й звертає увагу на те, що найпростішим та швидким виходом із ситуації було б облаштування місця, куди б люди могли приносити сміття, яке стане сировиною для переробки, а також організоване періодичне вивезення до станції.

 Збір підписів під петицією стартував 19 грудня. На ранок 26 грудня документ підписали 37 осіб з 150 необхідних. До кінця збору підписів залишилось 83 дні.