Новини
Україна

Вперше в історії ЗСУ водолазну кваліфікацію здобула жінка


Дівчина під час навчання провела понад 650 хвилин під водою, занурюючись на глибину до 30 метрів.

Катерина Нікітенко нині проходить службу в лавах Військово-Морських Сил ЗС України. У свої 19 років вона пройшла шлях від матроса до старшини першої статті та здобула перемогу на цьогорічних  всеукраїнських змаганнях з акватлону (єдиноборства під водою), повідомляє АрміяInform.

Впродовж місяця курсанти проходять курс теоретичної підготовки та відпрацьовують практичні навички в басейні. Особливо новачків вражали випробування з навчального блоку спеціальної фізичної підготовки, а саме на стресостійкість.

«Нам намагалися створити реальні умови загрози для життя, імітуючи напади противника, аварійні ситуації, зобов’язуючи боротися, долати свої страхи та паніку. Дуже сильно виснажували як психологічно, так і фізично. Ми плавали з зав’язаними руками та ногами. Нас вимотували тривалим перебуванням у воді. Опісля, залишаючись на поверхні виключно з допомогою роботи на ластах, утримували додатковий вантаж вагою від 10 до 20 кг та ще й передавали його по колу. Весь цей час нас поливали зверху водою», − поділилась Катерина Нікітенко.

Також потрібно було зі своєю вагою та вантажним поясом втримуватися на плаву за допомогою роботи ногами з піднятими догори руками. Вага вантажного пояса, за словами Катерини, коливалася  від трьох до десяти кілограмів.

Загалом дівчина-водолаз під час навчання провела понад 650 хвилин під водою, занурюючись на глибину до 30 метрів. Вона навчилась затримувати дихання до трьох хвилин, за які встигає пропливти близько 50 метрів під водою. Катерина каже, що був серед них курсант, який затримував дихання в статиці до 4 хвилин. Коли ж  довелось випробувати це вміння в динаміці, то на затримці дихання він не зміг проплисти  навіть 20 метрів. Катерина регулярно робить дихальні вправи, аби в подальшому збільшити час, який вона може провести без повітря під водою.

На запитання, що ж їй надавало сили пройти випробування, на яких відсіюється до 70 відсотків чоловіків (50% відсіюється на вступних іспитах, ще до 20% під час навчання), та отримати кваліфікацію водолаза, Катерина Нікітенко відповіла, що бачачи, як здаються деякі хлопці розуміла, що як єдина дівчина мала боротися та здобути омріяну професію.

Фото – з особистого архіву Катерини Нікітенко