Новини
Новини Київської області
Технології
Київщина-суспільство

Відсьогодні «Київщина енергоефективна» працює у режимі відкритих даних


Голова Київської облдержадміністрації ініціює відпрацювання системного бачення щодо модернізації соціальних споруд в Київській області й загалом політики енергоефективності

Як зробити бюджетні заклади Київщини, насамперед школи, дитячі садочки, лікувальні установи енергоефективними? Своїми думками про це поділився на своїй Фейсбук-сторінці  голова Київської облдержадміністрації Михайло Бно-Айріян. "Відвідую садочки, школи, лікарні в області. Розумію, що з енергоефективністю там дуже непросто. Про неї всі мріють, але не мають».  

 Очільник області під час своїх візитів обов’язково цікавиться станом соціальної інфраструктури, і не лише діючою, а й тієї, яка нині у стані зведення. Зокрема, як повідомляв «Погляд», Михайло Каренович у Борисполі проінспектував кілька новозбудованих міських амбулаторій, у Вишгороді відвідав освітні заклади і  відвідав будмайданчики, де споруджуються освітні заклади, тощо.

Справді, з тим, що час бездумного використання енергоресурсів давно минув, уже згодні всі. Особливо тих, за які доводиться і платити і ціни на які постійно зростають. Аби істотно економити енергоносії, але не за рахунок комфорту, велосипед винаходити не треба: все давно винайдено і працює, треба лише скористатися тим досвідом впровадження енергоощадних технологій, який уже напрацьований. Однак на практиці це не завжди вдається. Зокрема, перший дієвий крок у  впровадженні продуманих енергоощадних закладів –  енергетичний менеджмент – роблять далеко не всі. То ж потрібно змінювати насамперед підходи до проблеми.

Михайло Бно-Айріян розповів, що під час зустрічі з головою Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергієм Савчуком були обговорені проблемні питання, що стосуються політики енергоефективності в Київській області, і розповів, про що саме домовились.

Перший крок – те, що відсьогодні автоматизована система енергомоніторингу "Київщина енергоефективна" - відкрита для всіх. Кожен може зайти на сайт за цим посиланням і подивитися, скільки енергоресурсів споживають ключові об'єкти в регіоні, і наскільки ефективною є політика керівництва щодо цих об'єктів.

Система "Київщина енергоефективна", розроблена  на виконання розпорядження Кабінету Міністрів “Про затвердження плану заходів із впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах” № 732 від 26.04.2017 р., працює в області уже  не перший рік. Однак тепер, коли вона функціонуватиме в режимі відкритих даних, вочевидь, це буде інший рівень, який має дати поштовх до активізації впровадження енергоефективних заходів.

«Енергоефективністю займаються місцеві громади, кошти виділяють, але не мають послідовності в утепленні будівель. Тому домовилися, що разом відпрацюємо системне бачення щодо модернізації соціальних споруд в Київській області (школи, дитсадки, лікарні). Роботи тут - непочатий край, поінформував очільник Київщини.

Також він зазначив, що на початку вересня у Київській облдержадмінінстрації відбудеться розширений семінар з питань енергоефективності, на який зберуться представники місцевого самоврядування. «Вчитимемося, як можна реалізовувати проекти з енергозбереження в громадах, який є потенціал і як системно виходити на результат», підкреслив голова КОДА.