Новини
Всесвіт

Відродження «космічної гонки»: у NASA заявили, що повернуться на Місяць у найближчі 5 років


NASA і уряд США заявили, що Америці необхідно «якнайшвидше» повернутися на Місяць.

Як відомо, у розпал «космічної ери» США і СРСР торували шлях до Місяця: з 1966 по 1976 роки вони посадили на місячну поверхню 20 космічних апаратів. Проте за останні 43 роки, лише один космічний апарат здійснив успішну посадку на супутнику Землі: китайський Chang'e в 2013 році.

Наразі ж стало відомо, що Президент США Дональд Трамп вимагає від NASA «будь-якою ціною» відправити астронавтів на Місяць в найближчі п'ять років. Про це на засіданні національного космічного ради, яка відбулася 26 березня в американському космічному і ракетному центрі в Хантсвілле, розповів віце-президент Майк Пенс, повідомляють у космічному агентстві.

Натомість голова NASA Джим Брідженстін заявив, що у наступні п'ять років космічне агентство стягуватиме на Місяць американських астронавтів.

«У наступні п'ять років NASA стягуватиме на Місяць американських астронавтів», – сказав очільник космічного агентства. – «NASA «використає всі необхідні ресурси», щоб забезпечити успіх місії в перенесенні нас на Місяць. Настав час для цього виклику, і я запевнив віце-президента, що ми, люди NASA, приймемо його. Я знаю, що NASA готове до виклику переходу до Місяця, цього разу, щоб залишитися», – додав Джим Брідженстін.

Цікаве й те, що «Роскосмос» також неодноразово заявляв про плани щодо нової місячної програми. У лютому стали відомі деталі місячної стратегії «Роскосмосу», з яких випливає, що першу російську пілотовану експедицію відправлять на Місяць в 2031 році. А вже в 2034 році агентство планує розпочати на Місяці будівництво російської бази.

Отже опісля 43 роки «космічна гонка» знову стає актуальною.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що в NASA змінилися плани: «цілком жіночого» виходу у відкритий космос не буде.

На 2019 рік запланований запуск у космос першої української ракети-носія легкого класу Alpha.

Також NASA офіційно заявили про намір створити і відправити перший американський місяцехід на супутник Землі в 2023 році, що стане першим етапом у реалізації програми повернення США на Місяць .