Новини
Ірпінь
Суспільство
Київщина-суспільство

"Відкритий перелом": з’явився ще один проєкт меморіалу поряд із підірваним мостом у Ірпені

06.10.2022
Архітектори пропонують зберегти залишки підірваного мосту практично в незмінному вигляді.

Фото: balbek.com

Ще одне архітектурне бюро представило концепцію меморіального історико-архітектурного комплексу навколо зруйнованого мосту в Ірпені.

Проєкт назвали "Відкритий перелом" – адже багато українців із навколишніх населених пунктів евакуювали саме через цю зруйновану переправу.

Фото: balbek.com

"Перелом" моста пропонують зберегти майже в первинному вигляді та обсязі. Нові дороги пропонують проектувати паралельно зруйнованим. На місці тимчасової переправи хочуть збудувати пішохідний міст, а набережну вздовж річки Ірпінь – продовжити до мосту. Поруч із меморіалом передбачається паркування для відвідувачів.

Фото: balbek.com

Також пропонується навколо зруйнованого мосту облаштувати три оглядові майданчики з різними функціями:

  • майданчик на нижньому рівні хочуть свідомо опустити до рівня очей людей, що знаходилися під мостом, і залишити ділянку без благоустрою;

  • майданчик з боку Ірпеня розміститься посеред дорожнього полотна поруч із розстріляними автомобілями, які повернуть на міст як експозицію;

  • оглядовий майданчик з боку Києва розміститься перед урвищем, де евакуйованих зустрічали рятувальники та рідні. Відкриті оглядові майданчики зруйнують "четверту стіну" між спостерігачами та місцем подій.

Фото: balbek.com

Крім того пропонується облаштувати контрастні пішохідні галереї, що відокремлюють законсервовані руїни від паркової зони. Вони мають символізувати своєрідну лінію розмежування між подіями березня 2022 року та мирними часами.

Матеріали для створення меморіального комплексу пропонують вибирати асоційовані з вибухом і тодішніми подіями – бетон як зруйновані мостові опори, гравій як кам'яні воронки від снарядів та кортенова сталь як автомобілі, що згоріли під обстрілами.

Фото: balbek.com

Нагадаємо, навесні один український дизайнер також представив ескіз того, як може виглядати меморіальний комплекс в Ірпені.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.