Новини
Суспільство
Новини світу
Україна-суспільство

В Євросоюзі дозволили країнам не переводити годинники на літній та зимовий час: Україна наступна?


З 2021 року кожна країна, що є членом Євросоюзу, зможе самостійно обирати переводити годинники чи ні на літній та зимовий час.

Відповідне рішення було прийнято Європарламентом.

Наразі відповідна директива ЄС зобов'язує 28 країн-членів в останню неділю березня переходити на літній час, а в останню неділю жовтня – на зимовий. В обговоренні щодо ідеї відмови від цієї директиви взяли участь понад 4,6 мільйона людей, абсолютна більшість з яких висловилася за скасування процедури переведення годинників.

Варто зазначити, що існує ймовірність, що в Україні також можуть відмовитися від переведення годинників двічі на рік. Півроку тому BBC News Україна повідомили в Міністерстві економічного розвитку, що в разі ухвалення ЄС цього рішення, в українському уряді теж розглянуть імовірність таких змін.

«У разі ухвалення ЄС рішення про скасування переходу на літній час, Мінекономрозвитку звернеться до Кабінету міністрів щодо можливості внесення відповідних змін до порядку», – йшлося у заяві відомства.

На даний же час повідомлень щодо скасування переходу на літній час не має. Отже у 2019 році в Україні відбудеться переведення годинників в ніч проти 31 березня. Стрілки годинника необхідно перевести на годину вперед.

В свою чергу країни-члени ЄС, які приймуть відповідне рішення, остаточно зможуть відмовитися від постійних «переходів» у жовтні 2021 року.