Культура
Відбудова регіону

В Україні почали відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток

В Україні розпочав відбір проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини. У відборі візьмуть участь проєкти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам.

В Україні почали відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток - зображення
Фото - Вікіпедія (Будинок культури. Центральний вхід. Ірпінь.)

Про це повідомляє Мінкульт України.

При цьому у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією, впродовж 2024 р. пріоритетними при розподілі коштів під час відбору проєктів, в рамках програми "Велике будівництво".

Будуть наступні напрямки:

  • роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше 20% до завершення);

  • включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);

  • щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;

  • проєкти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);

  • проєкти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

Нагадаємо,  на Київщині хочуть відновити старовинну Свято-Троїцьку церкву.

В Україні почали відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток - зображення
Фото: “Україна Інкогніта”

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.