Новини
Україна-суспільство
Політика

В Україні планують запустити е-трудові книжки: законопроект


Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №3623, який передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі.

Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко під час виступу у парламенті прокоментував прийнятий парламентом за основу законопроєкт №3623, зазначивши, вже через 3 місяці після ухвалення цього закону буде впроваджено нові соціальні сервіси, зокрема для осіб, які набувають права на пенсію. Також Музиченко розповів, що  електронна трудова книжка дасть можливість уповноваженим органам призначати людині пенсію автоматично – без звернення та збирання документів за всю її трудову діяльність.

«Це надає право державі інформувати про можливість отримання пенсій особу і її розрахунковий розмір. За людиною в цьому випадку зберігатиметься право вибору щодо покращення розрахункового розміру: або вона надасть інформацію про свою трудову діяльність до 2000 року, чого немає зараз в реєстрі застрахованих осіб, або відтермінує свій вихід на пенсію з можливістю отримання зі збільшенням її розміру після відповідної трудової діяльності», зазначив Музиченко, зазначивши, що оригінал паперової трудової книжки передається працівнику на зберігання як офіційний документ, також, за бажанням працівника її можна вести і далі.

Пресслужба Мінсоцполітики повідомила, що, згідно із  законопроектом, реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд. Включення ПФУ до реєстру застрахованих осіб відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників має відбутися протягом п’яти років з дня набрання чинності цим законом. Відомості подаватимуть страхувальники або застраховані особи.

 Як повідомляв «Погляд», українські банки інформуватимуть клієнтів по-новому