Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

В Україні COVID-19 поширюється досить швидко – Степанов


У порівнянні з травнем, у червні динаміка інфікування коронавірусом та кількість госпіталізацій в Україні зросли вдвічі.

Про це свідчать статистичні дані, спираючись на які, очільник МОЗ вкотре звернувся до громадян з проханням дотримуватись соціальної дистанції, носити захисні маски, користуватись антисептиками та уникати місць скупчення людей. Адже останніми днями спостерігається грубе нехтування протиепідемічними правилами, особливо на морському узбережжі в Одесі.

На минулих вихідних на Одеському узбережжі. Фото - "Думська"

Так, за словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, в Україні за минулу добу зафіксовано 706 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 63 у дітей та 56 у медичних працівників. Найбільшу кількість підтверджених випадків за добу зареєстровано у Львівській (143), Закарпатській (97) та Одеській (66) областях.

Таким чином, станом на ранок 30 червня в Україні налічується 44 334 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 1159 летальних, 19 115 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 706 нових випадків коронавірусної хвороби.  

«Якщо з 18 по 24 травня зафіксовано 2 572 випадки пневмонії, то на минулому тижні (з 22 по 28 червня. – Погляд) цей показник складає 4705, – зауважив на брифінгу 30 червня Максим Степанов. –  Тобто ці всі люди в літню спеку захворіли пневмонією. Це ще раз підтверджує, що в нас швидко поширюється COVID-19, про що говорять не тільки цифри щодо кількості хворих кожного дня, а й рівень госпіталізації».

Так, з 18 травня по 24 травня кількість госпіталізованих осіб була на рівні 749 за тиждень, а минулого тижня, з 22 по 28 червня, кількість госпіталізованих зросла вдвічі, сягнувши 1410 осіб.

Звернув увагу міністр і на грубе нехтування протиепідемічними правилами, запровадженими МОЗ, на пляжах, у нічних клубах в Одеській області. Місцева влада та регіональні органи контролю мають стежити за дотриманням карантинних правил та обмежень.

На минулих вихідних на Одеському узбережжі. Фото - "Думська"

ІА "Погляд" раніше повідомляла, що ситуація з COVID-19 в Україні погіршується, через що послаблення карантину можуть зняти.