#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна

В НБУ нагадали про останній день обігу дріб'язку

30.09.2019 Катерина Бенке 0

Фото: youtube.com

Відсьогодні монети, номіналом в 1, 2 та 5 копійок, не є платіжним засобом, однак впродовж п'яти років монети можна буде обміняти.

Відео з поясненням процесу оприлюднив Національний банк України на сторінці у Facebook.

Так з 1 жовтня монетки з позначкою 1, 2 та 5 вже не можна використовувати при розрахунку готівкою. Тим не менш, копійки можливо обміняти.

"Водночас громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів упродовж наступних трьох років: упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2020 року включно – в усіх відділеннях українських банків, упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2022 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль)", - інформують в НБУ.

У Нацбанку також додали, що поступово вилучатимуть монетки у 25 копійок. Ними поки що дозволятиметься розраховуватись, однак після потрапляння до банку вони вже не повертатимуться в обіг.

Ми також повідомляли, що монети, номіналом у 5 гривень, ймовірно, з'являться вже восени.