Новини
Новини Київської області
Анонси
Культура
Події
Україна-суспільство

"Український Схід": розповідь про сучасну російсько-українську війну


Національний музей історії України у Другій світовій війні презентує новий виставковий проєкт

Проєкт "Український Схід", відкриття якого заплановане на 28 вересня, музейна команда готувала майже шість років, з 2014-го висвітлюючи події війни в тематичних виставках та просвітницько-комунікативних заходах. 

«Тут лише артефакти. Інноваційні рішення. Справжні емоції» , зауважують  організатори виставки, і звертають увагу, що наративний контент виставки «Український Схід», підсилений оригінальними документами, світлинами та свідченнями, допоможе відвідувачеві уявити масштаби воєнних подій, усвідомити трагізм, осягнути кількість утрат.

Дата презентації проєкту: 28 вересня (субота)

Час: 12:00-14.00

Локація: м. Київ,вул.  Лаврська 27,  головна експозиція Національного музею історії України у Другій світовій війні

Вхід вільний.

 У презентації візьмуть участь бійці та їхні родини, рідні та побратими загиблих, волонтери, переселенці, медики, капелани, журналісти.

«Це розповідь про сучасну російсько-українську війну, про звитягу та жертовність патріотів, які на східних теренах нашої Держави відстоюють її суверенітет у борні з агресором, про населення, яке страждає, виживає, бореться, про соціогуманітарні проблеми, породжені бойовими діями й тимчасовою окупацією. Центральними акцентами простору є понівечений автомобіль, у якому не раз був обстріляний Герой України Андрій Кизило. Він загинув 29 січня 2017 р. під Авдіївкою. Продовжують і увиразнюють композицію підняті вгору Державні синьо-жовті прапори, які в умовах війни стали Бойовими. Здіймається у вись настінна пожежна драбина, знайдена серед руїн авдіївської промзони. Іржава, закіптюжена, з облупленою фарбою… Одначе, придивившись до неї уважніше, помічаєш неймовірне: вона лишилась не ушкоджена тим пеклом, у якому побувала». Зазначають організатори проєкту. І підкреслююит, що «Український Схід» – це платформа для пояснення перебігу подій та місце збереження пам’яті про учасників і свідків війни, простір для патріотичного виховання громадян, місце індивідуальної та колективної рефлексії на тему її передумов, впливу на сучасників і долю Європи.

Партнери: Amuseum, Луганський обласний краєзнавчий музей

За підтримки Українського культурного фонду