Новини
Україна
Анонси
Суспільство
Культура
Події
Україна-суспільство

Український інститут запускає програму резиденцій ЕКСТЕР

09.04.2019 Зіневич Наталія 00000

постер проекту

Український інститут запускає програму міжнародних резиденцій ЕКСТЕР та оголошує перший опен-колл для українських митців, кураторів та арт-критиків! Серед партнерів програми - провідні резиденції сектору сучасного мистецтва в Австрії, Німеччині, Італії, Іспанії та США.

ЕКСТЕР - це довгострокова програма міжнародних резиденцій у сфері сучасного мистецтва, розроблена Українським інститутом. Для кожного фіналіста опен-коллу буде розроблено індивідуальну програму з огляду на його/її професійні запити, локальну специфіку та інституційний контекст.

Програма носить ім’я української мисткині Олександри Екстер (1882–1949) — знакової представниці світового авангарду, яка більшу частину життя мешкала в Києві. Витончена інтелектуалка, що володіла кількома європейськими мовами, вона подорожувала світом та спілкувалась з найвизначнішими митцями свого часу, будучи мостом між світом українського авангарду та новітнім мистецтвом Західної Європи. Ім’я Екстер, на честь якої названа програма, відображає прагнення Українського інституту розбудовувати міжнародні зв’язки у сфері актуального мистецтва та сприяти мобільності і професійному розвитку художників, кураторів і менеджерів.

Відбір учасників кожної резиденції здійснюватиме команда Українського інституту та представники відповідної партнерської інституції. Учасники отримають простір для роботи, інституційну підтримку в налагодженні контактів із місцевою арт-спільнотою. Крім цього, для кожного резидента буде розроблено індивідуальну програму відповідно до їхньої практики та професійних потреб. Створення нових робіт або участь у виставкових проектах під час короткострокових резиденцій є можливими, але не обов'язковими.

Український інститут покриває учасникам програми такі витрати:

 • транспортні витрати з/до України,
 • проживання,
 • добові,
 • візовий збір (за потреби),
 • інституційний внесок (participation fee)

Вимоги до аплікантів:

 • українське громадянство та постійне проживання в Україні;
 • мінімальний вік 18 років;
 • володіння англійською мовою (рівень B2 та вище);
 • відкритість до публічної комунікації та представлення своїх практик під час резиденції;
 • професійний досвід;
 • профільна фахова освіта та/або інша професійна підготовка є бажаною, але не обов'язковою.

Як податися:
Щоб податися на участь у програмі ЕКСТЕР, надішліть на адресу [email protected] листа з темою "ЕКСТЕР 1: Заявка на участь_Прізвище_Ім'я" не пізніше 9 травня 2019 року, до 23:59.

До листа необхідно долучити:

 1. Заповнену анкету (шаблон за посиланням), названу в форматі LastName_FirstName_application_EXTER1. Зауважте, що заповнюючи заявку, ви можете обрати дві резиденції, участь у яких вас цікавить.
 2. Актуальне портфоліо англійською мовою, що містить не більше 10 зображень (pdf-файл обсягом до 10 Мб, названий у форматі LastName_FirstName_portfolio_EXTER1).
 3. Резюме англійською мовою обсягом до 2 сторінок (pdf-файл, названий у форматі LastName_FirstName_CV_EXTER1).

Оголошення переможців конкурсу відбудеться не пізніше 31 травня 2019.

Дізнайтеся більше: http://ui.org.ua/exter

#український_інститут#ukrainian_institute#UkrainianInstitute2019

#UIprojects#uiexter