Новини
Україна
Україна-суспільство

Українські товари можуть отримати «безвіз» у наступному році


Щоб спростити експорт промислової продукції до ЄС, парламент має ухвалити євроінтеграційний законопроект у сфері технічного регулювання

«Промисловий безвіз» з Євросоюзом, тобто підписання Угоди АСАА (Угоди про відповідність і прийнятність промислової продукції), можливий у 2020 році. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі зі студентами та викладачами українських вишів. Як повідомляє Урядовий портал, Віце-прем’єр-міністр висловила сподівання, що зареєстрований нещодавно євроінтеграційний законопроект у сфері технічного регулювання народні депутати ухвалять у квітні. Відповідно, після цього ЄС має ухвалити рішення про оціночну місію, що зробить можливим уже в 2020 році вийти на підписання Угоди АСАА».

Визнання еквівалентності української системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській значно спростить експорт промислової продукції до ЄС, зокрема, виробники зможуть отримувати необхідні сертифікати в Україні.

Водночас Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила жаль, що три тижні тому Верховна Рада провалила голосування законопроекту №6235, що стосувався адаптації національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності законодавству Європейського Союзу. Віце-прем’єр-міністр сподівається, що за активної залученості Міністерства економічного розвитку і торгівлі підготовка до укладення Угоди пришвидшиться.

Вона також зазначила, що Україна вже досягла технічної сумісності з ЄС у трьох пріоритетних промислових секторах економіки. На черзі – робота над досягненням такої сумісності і в інших секторах.

Ілюстрації з відкритих інтернет-русурсів