Чорнобиль
Екологія

У зоні відчуження ЧАЕС під виглядом санітарної рубки незаконно зрізали дерев на 120 млн грн

Через неефективне управління більшість активів "Північної Пущі" були списані або втрачені, укладання невигідних контрактів призвело до багатомільйонних збитків.

У зоні відчуження ЧАЕС під виглядом санітарної рубки незаконно зрізали дерев на 120 млн грн - зображення
Фото - AgroPolit.com

Про це повідомили у пресслужбі Північного офісу Держаудитслужби.

На території 29,4 га Державного спеціалізованого підприємства "Північна Пуща" протягом деякого часу проводили суцільні рубки сосен. За словами аудиторів, перед початком робіт необхідно було проводити експертизу можливих наслідків для екосистеми. Проте зрізання деревини відбувалось без застосування процедури оцінки впливу на довкілля, а це порушення чинного законодавства.

Крім того, через неефективне управління більшість активів "Північної Пущі" були списані або втрачені, укладання невигідних контрактів призвело до багатомільйонних збитків. Наразі підприємство по декілька місяців не виплачує заробітну платню працівникам, але керівництво отримує надбавки.

Загальна сума збитків та порушень, виявлених аудиторами під час перевірки фінансової діяльності "Північної Пущі", сягає 264 мільйонів гривень. Усі матеріали передадуть до правоохоронних органів для подальшого розслідування.

Нещодавно, у Чорнобильському заповіднику вирубали для продажу 100-річні дуби на 60 млн грн. ДБР викрило високопосадовця заповідника, правоохоронця та трьох цивільних учасників схеми.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.