#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

У Верховній Раді розглянуть правки до закону про українську мову

12.03.2019 Катерина Бенке 0

12 березня депутати Верховної Ради України розглянуть зміни до закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Загалом пропонується близько 2400 правок. Про це повідомив громадський активіст та політичний експерт Андрій Смолій на своїй сторінці у Facebook. Смолій виділив найважливіші аспекти закону. Зокрема - необхідність володіти українською для держслужбовців, написання наукових робіт державною мовою та впровадження українських субтитрів до фільмів на інтернет-сервісах. Також українська може стати обов'язковою для сфери обслуговування та інтерфейсів комп'ютерних програм. Смолій вважає, що варто внести правки і до статті про радіомовлення та здійснювати 90% мовлення саме українською. Те ж саме депутат пише і про книговидання: норми в 50% книг державною недостатньо.
Є у правках і кілька спірних питань. "Негативним є той факт, що культурно-мистецькі події можуть бути іноземною мовою, якщо так передбачено "творчим задумом", - пише Андрій Смолій.
Якщо правки приймуть, то, за словами активіста, перехідний період триватиме від 6 місяців до 2,5 років. Фото: Укрінформ.