Новини
Україна
Новини Київської області
Бориспіль
Новини світу
Україна-суспільство

У літаків Boeing 737 знайшли небезпечний дефект


USA today, посилаючись на заяву Федерального управління цивільної авіації (FAA) повідомляє про те, що компанія Boeing знайшла дефект кріплення крила до фюзеляжу своїх літаків Boeing 737 Next Generation.

Дефект виявився в 36 з 686 перевірених лайнерів. За даними FAA, тріщина в деталі, яка називається "огіркова вилка", може призвести до порушення цілісності літака і втрати контролю над повітряним судном.

Зазначимо, що несправність літаків Boeing 737 Max 8, двічі спричинило авіакатастрофи із людськими жертвами.

Авіалайнер, на борту якого знаходилися 189 осіб, зник з радарів 29 жовтня 2018 року через 13 хвилин після вильоту з Джакарти. Літак тримав напрямок на один з островів Індонезії, що знаходиться поруч з Суматра. Внаслідок авіакатастрофи загинули всі пасажири і члени екіпажу.

Згідно чернетки підсумкової доповіді експертів, з яким ознайомилися журналісти, причиною катастрофи стали більш ніж 100 помилок. Основні - прояв в польоті недоліків проектування Boeing, а також недостатній контроль з боку США над дотриманням всіх авіаційних правил.

Наступна аварія Boeing 737 MAX 8 сталася 10 березня 2019 року в Ефіопії. Розбився лайнер авіакомпанії Ethiopian Airlines, що прямував маршрутом Аддіс-Абеба - Найробі (Кенія).

Всього на борту літака, що розбився, перебували 149 пасажирів і 8 членів екіпажу з більш ніж 30 країн. Серед жертв катастрофи десятки співробітників ООН, 8 громадян США.

У вересні 2019 в Boeing заявили, що виплатять компенсації сім'ям 346 жертв катастроф Boeing 737 MAX в Ефіопії і Індонезії. Родичі загиблих з 35 країн отримають по $ 144,5 тисячі зі створеного в липні спеціального фонду.

За даними НВ Бізнес, серед всіх українських авіакомпаній тільки три експлуатують літаки Boeing Next Generation (NG). Це Міжнародні авіалінії України (МАУ), SkyUp Airlines і Azur Air Ukraine.

Компанія SkyUp, у якій всі 9 літаків відносяться до цього сімейства, вже приступила до виконання директиви. «З усіх літаків SkyUp Airlines терміновим інспекціям підлягають 2 літаки - UR -SQD і UR-SQE. Інспекція виконана, тріщини не виявлені. Звіт про це відправлений в корпорацію Boeing », - розповів НВ Бізнес Євген Хайнацкий, генеральний директор SkyUp Airlines.

Літаки з бортовими номерами UR -SQG і UR -SQI підлягають перевірці протягом наступного року, UR -SQH - протягом наступних 2-х років.

«Наші нові літаки не підлягають перевірці в найближчі 7 років», - зазначив Хайнацкий.

У МАУ повідомили, що її повітряний парк включає 28 судів «Нового покоління» (NG - НВ Бізнес): 24 од. - Boeing 737-800 і 4 од. Boeing 737-900.

У самій компанії відповіли, що на сьогодні, згідно з вимогами FAA AD 2019-20-02 (по нальоту), було проінспектовано 7 літаків. «Що стосується літаків МАУ, така вимога становить наліт в 22 600 циклів. Решта повітряні судна МАУ будуть проходити інспекції у міру досягнення такого нальоту », - кажуть в прес-службі авіакомпанії.