Новини
Екологія
Київ

У Київському ботсаду розквітли рододендрони та бузок


Тепер, після зняття перших карантинних обмежень, мешканці Київщини можуть насолодитися красою весняних квітів в парках.

В Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка цвіте не лише бузок, а й рододендрон. Світлинами уквітчаних кущів поділилася гідеса Oksana Shabinska на сторінці Guides Guild.

Нагадаємо, з 11 травня відкрили для відвідувань парки, сквери, зони відпочинку. Тож ботанічний сад ім. М. Гришка також вже відкритий для відвідувачів.

«Усі бажаючі зможуть його відвідати дотримуючись безпечних умов та встановлених гігієнічних правил», – йдеться в повідомлені ботсаду.

Серед встановлених обмежень для відвідувачів:

1. Перебувати на території ботанічного саду дозволено з дотриманням індивідуальних заходів профілактики та в групах не більше трьох осіб.
2. Заборонено проводити на території ботанічного саду будь-які групові заходи та події, в т. ч. екскурсії.
3. Заборонено перебування дітей та дорослих відвідувачів в межах дитячого майданчику.

Довідково:
Не варто недооцінювати цю тендітну, ніжну красу рододендрону.
Ці надзвичайно привабливі рослини містять андромедотоксин (або родотоксін), який є більшості рослин сімейства Вересових. Він збуджує центральну нервову систему, а потім її пригнічує, що може привести до летального результату.
Давньоримський письменник Пліній Старший і пізніше античний історик і географ Страбон в своїх історичних творах розповідають про використання жителями, які жили в околицях Чорного моря, отруйного меду проти ворожих армій. Відомо, що вони підгодовували солодкою отрутою і солдат армії Ксенофонта в 401 році до н.е., і армію Помпея в 69 р. до н.е.
А все тому, що у Причорномор'ї ростуть дві медоносні рослини, від яких можна отримати такий мед: Рододендрон жовтий (Rhododendron luteum) і Рододендрон понтійський (Rhododendron ponticum).

Нагадаємо, ще в лютому у Київському ботсаду цвіли азалії. А перші рододендрони тут зацвіли в березні.