Новини
Повітря
Київ

У Києві повітря стало чистішим, але не за всіма показниками


В столичному повітрі знизилася кількість діоксиду азоту, діоксиду сірки та зважених речовин, проте деякі інші показники не змінилися.

Минув вже тиждень, як у Києві повітря стало значно чистішим. Проте, як повідомляють в ЦГО ім. Б. Срезневського, вміст шкідливих речовин в повітрі міста помітно знизився в порівнянні з минулим тижнем не за всіма показниками.

«Порівняно з попереднім тижнем, у повітрі міста знизився середньодобовий вміст діоксиду азоту, діоксиду сірки та завислих речовин;  вміст формальдегіду і оксиду вуглецю – не змінився», – йдеться в повідомленні.

З 28 квітня по 4 травня у повітрі Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій:

  • завислих речовин (пил) – у 1,2-1,4 рази на проспекті Перемоги, Бессарабській площі та вулиці Олександра Довженка;
  • діоксиду сірки – у 2,0 рази  на  Деміївській площі та проспекті Перемоги; у 1,3-1,7 разів – на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень ГДКс.д.;
  • діоксиду азоту – у 5,2-7,6 рази  на проспекті Перемоги, вулиці Інженера Бороді­на, Деміївській та Бессарабській площах;  у 4,5-4,9 рази – на Оболонському проспекті, бульварі Вацлава Гавела; у 2,5-3,8 рази  – на інших постах міста, за виключенням проспекту Науки;
  • формальдегіду – у 3,1-3,2 рази на проспектах Перемоги та Оболонському; у 2,6-2,8 рази – на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, де середньодобовий вміст досягав 1,3 ГДКс.д.

При цьому загалом на 11-ти стаціонарних постах обсерваторії за цей період було проаналізовано 767 проб повітря.

Сьогодні ж, 6 травня, за даними SaveEcoBot, у більшості районі Києва рівень забруднення повітря в середньому знадиться в межах 20-30 пунктів, при нормі 0-50.