Новини
Новини Київської області
Здоров'я

У КОДА вимагають розслідувати зрив поставки ШВЛ та привласнення понад 10 млн грн


Апарати ШВЛ повинні були надійти до лікарень області до 25 травня 2020 року.

30 червня на сторінці КОДА з'явилося повідомлення про те, що вищезгадане розслідування ініціював голова держадміністрації Василь Володін.

Там розповіли, що Департамент охорони здоров’я заплатив ТОВ «Ліртон Груп» 28.04.2020 за 15 апаратів штучної вентиляції легень.

Договір уклав колишній керівник ДОЗ. Апарати ШВЛ мали надійти в лікарні області до 25 травня цього року. Втім, постачальник своїх зобов‘язань не виконав й кошти не повернув. А 4 травня керівника Департаменту звільнили за невідповідність посаді. Проти нього порушено кримінальне провадження щодо зловживання службовим становищем під час здійснення закупівель медичного обладнання.

«Національна поліція України повинна якнайшвидше вжити всіх заходів, щоб повернути бюджетні кошти та покарати винних. Зі свого боку КОДА сприятиме розслідуванню та надаватиме правоохоронцям усю потрібну допомогу. Моя мета, щоб кошти повернулися та були витрачені за призначенням – на придбання обладнання, яке рятуватиме людські життя», - зазначив голова КОДА.

Нагадаємо, у порівнянні з травнем, у червні динаміка інфікування коронавірусом та кількість госпіталізацій в Україні зросли вдвічі.