Культура
Київ

У Києві на честь знаного українця побудують новий фонтан

Фонтан та пам’ятник мають відкрити наступного року з нагоди 300-річчя з дня народження автора та філософа Григорія Сковороди.

У Києві на честь знаного українця побудують новий фонтан - зображення

Загалом в українській столиці наступного року заплановано близько двох десятків різних заходів, приурочених до ювілею видатного письменника.

Сьогодні, 28 грудня, мер Києва Віталій Кличко підписав Меморандум між Київською міськрадою та Всеукраїнським громадським оргкомітетом із відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди.

Про це повідомила пресслужба КМДА.

Зокрема, для вшанування пам’яті та популяризації творчості Сковороди у столиці планують встановити фонтан із пам’ятником видатному діячеві.

"Підписанням цього документа ми засвідчуємо, що разом проведемо в Києві понад 20 заходів, присвячених пам’яті і творчості Григорія Сковороди. Відбудуться ці заходи протягом наступного року. Українці повинні знати більше про своїх видатних земляків. І столична влада усіляко цьому сприятиме", – розповів Кличко.

Григорій Савич Сковорода — український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог.

Народився 3 грудня 1722 року в селі Чорнухах на Полтавщині. Згодом отримав освіту у Києво-Могилянській академії.  З 1769 року став мандрівним педагогом-просвітником. У його творах філософські діалоги і трактати біблейської проблематики переплітаються з ідеями платонізму та стоїцизму.

Сковорода пішов з життя 9 листопада 1794 року в селі Пан-Іванівка, що на Харківщині.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.