Новини
Бровари
Здоров'я

У Броварах через нестачу коштів можуть закрити протитуберкульозний диспансер


Фінансування фтизіатрії у Броварах може припинитися через відмову Національної служби здоров’я України відділенню в укладанні Пакету медичних послуг, що призведе до її закриття.

Про це повідомляє “Громадський ревізор”.

Даний Пакет послуг може підписати будь-який спеціалізований медичний заклад, таким є фтизіатричне відділення Броварської багатопрофільної клінічної лікарні. Водночас без пакету на дані послуги проблематичним стає питання утримання броварського відділення.

У місті та районі лікується 55 осіб хворих на туберкульоз, близько 400 пацієнтів перебуває на обліку. У відділенні залишилися працювати один лікар, три медсестри, лаборант і дві санітарки – усі вони на межі звільнення, бо зарплату в наступному місяці платити нічим.

НСЗУ рекомендує доправити хворих до відділення лікарів сімейної медицини, проте хворі на туберкульоз потребують спеціальних умов та виокремлених приміщень. А ще більшість з них мають ВІЛ, тобто є постійними пацієнтами, так званого «Кабінету довіри».

Також це спричинить додаткове навантаження на центри первинної медико-санітарної допомоги, тому фтизіатричне відділення потрібно залишити.

“Погляд” повідомляв, що приймальне відділення екстреної медичної допомоги в Макарові реконструйовано.

Ми розповідали також, що також і у Бориспільській багатопрофільній клінічній лікарні інтенсивного лікування реконструювали приймальне відділення.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.