Баришівка та Березань
Суспільство

У Баришівці закрили єдине пологове відділення

Причиною закриття пологового у Баришівській багатопрофільній лікарні стала низька народжуваність.

У Баришівці закрили єдине пологове відділення - зображення
Фото: pixabay

Як повідомили у пресслужбі Баришівської сільської ради, посилаючись на генерального директора медзакладу Галину Буняк, рішення про закриття пологового відділення ухвалила Національна служба здоров’я України.

Відділення не відповідало чинним вимогам за кількістю прийнятих пацієнток. Так, за рік у лікарні народилося 57 дітей, при цьому, із загальної кількості породіль всього 15% – це мешканки Баришівської громади. Згідно з повідомленням, закрити мають ті відділення, які приймають протягом року менш як 150 пологів.

Як наголосила Буняк, у лікарні давно готувалися до закриття відділення, проте тричі подавали відповідний пакет документів на фінансування і тричі отримували відмову.

Попри закриття пологового, у медзакладі все ж прийматимуть екстрені пологи.

“Враховуючи той факт, що ми маємо ліцензію на здійснення медичної практики гінекології та акушерства (вона не анульована), маємо фахівців, професійний лікарський склад, повноцінну хірургічну службу з операційними та реанімацією для надання невідкладної допомоги, якщо у жінки передчасно розпочалась пологова діяльність і звернеться до нашого закладу, вона отримає необхідну допомогу тут, але у планових пологах нам відмовлено”, – заявила головна лікарка.

Щодо приміщень відділення, частину з них планують віддати під палати відділення естетичної хірургії – пластичні операції мають проводити хірурги з Києва.

Між тим, у Борисполі розпочали будівництво пологового та лікувального відділень. З’являться вони на території Центральної районної лікарні міста.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.