Новини
Всесвіт
За кордоном

«Тяньвень-1» надіслав перші знімки Марса у високій роздільній здатності


Китайський марсохід сфотографував північний полюс, а також кратери і гірські хребти Червоної планети.

Світлини, зроблені космічним кораблем, опублікувало Китайське національне космічне управління.

Два чорно-білих зображення з роздільною здатністю 7 м були зроблені камерою з високою роздільною здатністю на орбітальному апараті «Тяньвень-1», коли зонд перебував на висоті від 330 до 350 км над поверхнею Марса. На світлинах чітко видно кратери, гірські хребти і піщані дюни на Червоній планеті.

Фото: CNSA

Кольорове зображення було створено іншою камерою на орбітальному апараті. На знімку – північний полюс Марса.

Також стало відомо, що травні–червні китайський марсохід здійснить посадку на планету. Модуль з марсоходом на борту повинен приземлиться в південній частині рівнини Утопія. Вчені припускають, що в цій частині планети на поверхню могли виходити ґрунтові води. Марсохід займеться дослідженням ґрунту, іоносфери та клімату.

Як повідомляв «Погляд», китайський зонд долетів до Марса в лютому цього року, через півроку після запуску.

Нагадаємо, минулоріч на Червону планету відправили цілий «парк» безпілотників для масштабних досліджень. «Надія» ОАЕ та американський Perseverance також дісталися планети в лютому.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.