Без рубрики
Україна
Культура
Події
Україна-суспільство
Позитивні історії

Творчість митця Тиберія Йонаша та ромської художньої школи «ROM-ART»: виставка та арт-каталог


У виставкових залах Мукачівського історичного музею на початку вересня 2019 року відбулось урочисте відкриття масштабної виставки робіт талановитого закарпатського ромського художника, директора приватної художньої школи «ROM-ART» Тиберія Йонаша та юних вихованців цієї школи. На виставці, що працювала у замку"Паланок" до 26 вересня, було представлено близько ста кращих творчих робіт, наповнених колоритом і світлом, яскравими фарбами, чуттєвістю і запальним ромським темпераментом. Також було презентовано арт-каталог художніх робіт митця та його учнів.

Жанрова палітра художніх 75-ти полотен різноманітна — від портретів, графічних малюнків до яскравих натюрмортів та пейзажів, жанрових композицій, що відображають життя ромської громади.либ

Впродовж трьох років Тиберій Йонаш  Jónás Tibi активно навчає ромських дітей Мукачева мистецтву малювання в різноманітних кудожніх техніках, допомагає їм розкривати свої таланти, привчає до працелюбства та навчання.

Зі слів керівника школи, художника Тиберія Йонаша, навчання дітей мистецтву — це сенс його життя. Його головна мета — розкрити талант цих діток, популяризувати ромську культуру, виводити її на новий рівень, допомагаючи в першу чергу талановитій молоді.


Під час зустрічі було презентовано і перший кольоровий арт-каталог творів вихованців ромської художньої школи та Тиберія Йонаша.

Виходу мистецького видання посприяв Міжнародний фонд “Відродження”, у пріорітеті якого, як зазначила під час відкриття його представниця Вікторія Стократюк (м. Київ), є культурний та освітній розвиток ромської громади.