#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство

Телеканал NewsОne перевірять

09.07.2019 Косянчук Інна 0

9 липня на засіданні Нацради з питань телебачення і радіомовлення призначено позапланову перевірку телеканалу NewsОne, який анонсував скандальний телеміст «Надо поговорить»

Телеканал NewsОne, анонсувавши телеміст з російським пропагандистським каналом “Россия 24”, призначений на 12 липня, опинився у центрі скандалу. «Погляд» повідомляв про те, що низка українських експертів, громадських діячів, посадовців висловили думки, що це загравання з ворогом в умовах війни з Росією, у тому числі й інформаційної, назвали це не телемостом, а телеміною.

NewsОne під тиском суспільної думки учора, 8 липня, повідомив про скасування скандального телемоста – про це інформував «Погляд».

Голова Верховної Ради Андрій Парубій звернувся до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (Нацради) із закликом розглянути питання про позбавлення ліцензії телеканалу NewsOne. А сьогодні, 9 липня, Нацрада під час засідання одноголосно ухвалила рішення про проведення позапланової перевірки каналу. Як повідомив Укрінформ, на підставі цієї перевірки можна буде йти до суду з позовм про анулювання ліцензії. 

Член Нацради Сергій Костинський зауважив, що це вже буде друга санкція до телеканалу, яка дозволить Нацраді звернутися до суду щодо анулювання ліцензії, і підкреслив, що законом визначена дуже складна процедура застосування будь-яких санкцій. Аби мати підстави для звернення до суду, потрібно зафіксувати упродовж року  порушення телеканалом кілька разів однієї й тієї ж статті закону. За словами Сергія Костинського,  "такого цинічного підходу не було під час жодної війни" і діалог може бути розпочатий тільки тоді, коли агресор вийде з території, яку він окупував.

«Закон не дозволяє Національній раді оперативно анульовувати ліцензію. Навіть сама процедура анулювання ліцензії відбувається через суд. Ми готові пройти через цю процедуру. Саме тому проєкт рішення включає не тільки ті факти, які були зафіксовані попередньо, а й ті, що були зафіксовані 8 липня під час анонсів цього так званого телемосту, під час яких українців неодноразово називали “фашистами””, - сказав член Нацради, зауваживши, що настав час для жорстких дій щодо телеканалів, які ведуть інформаційно-психологічні операції проти Української держави, українського суспільства.