#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Суспільство

Супільство стривожене «наведенням мостів» з Росією

08.07.2019 Косянчук Інна 0

Українці висловлюють протест проти проведення телемосту “Надо поговорить” телеканалом NewsOne з російським пропагандистським каналом “Россия 24”

У соцмережах назвали запланований на 12 липня телеміст  українського телеканалу NewsOne з «Россия 24» не телемостом, а телеміною. Низка українських експертів, громдський діячів зауважують, що це загравання з ворогом, і вважають, що держава має втрутитися у ситуацію в інформаційному просторі.

Експерт у сфері медіа та комунікацій Роман Вибрановський на своїй Фейсбук-сторінці опублікував перелік тих, хто зобов'язаний відреагувати на провокацію російських пропагандистів і каналу NewsOne , оскільки це входить в їх обов'язки і має продемонструвати, що в країні функціонують інституції.

«Майдан був 5 років тому, бо держава була нефункціональною. Відповідати на це Майданом - визнати що держава не працює. (Що теж можливий варіант - якось же пропагандисти працювали всі 5 років)», зазначив експерт. Серед його списку такі посадовці: секретар РНБО Данилюк,  т.в.о Голови СБУ Баканов, генпрокурор Луценко, Президент Зеленський, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, міністр внутрішніх справ Аваков, міністр інформації Стець, Прем'єр Гройсман, - Національна спілка журналістів України (НСЖУ),  політичні партії (Голос, ЄС, Батьківщина), медіа-організації.

«Партіям деяким важко. Це ж провокація, не хочеться бали втратити. Але ж цінності важливіші», зауважує Роман Вибрановський.

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Данилюк висловив свою позицію з приводу організації телемосту. Коментуючи повідомлення про телеміст, Данилюк назвав його «непорозумінням» і додав – «працюємо над рішеннями», повідомляє РадіоСвобода, і цитує висловлювання Данилюка: «Прошу припинити істерику. Особливо тих, хто за останні роки з позиції президента сприяв підсиленню позиції кума Путіна Медведчука в Україні. Тих, хто дав йому можливість виступати перемовником, скупити телеканали на партнерських умовах. Тих, хто на тих самих умовах дозволив йому побудувати надприбутковий енергоресурсний бізнес. Було очевидно, що Медведчук робить це не як хоббі. Будівництво незаконних «мостів» вже стає спеціалізацією Росії. Ми як сильна країна маємо реагувати впевнено, без зайвих емоцій та паніки».

Також Національна спілка журналістів України (НСЖУ) оприлюднила свою позицію, зауваживши, що засуджує можливе проведення телемосту українським телеканалом Ньюзван та державним російським телеканалом Росія24. «Наша позиція однозначна - «російські ЗМІ несуть пряму відповідальність за розпалювання ворожнечі та поширення інформаційної пропаганди, спрямованої на дестабілізацію ситуації в Україні» (цитата із заяви Правління НСЖУ, квітень 2018). Ми готові захищати широкі права українських журналістів та українських ЗМІ, водночас обурливою є пряма співпраця із російським пропагандистським телеканалом. Закликаємо колектив телеканалу Ньюзван дотримуватися чинного законодавства та норм медіарегулювання, які забороняють трансляцію в українському ефірі російських телеканалів. При цьому власники та керівники медіа повинні враховувати , що свідома співпраця з державними російськими медіа може бути фактором, який спричинить протестні акції (та цілком реально - фізичну агресію).... НСЖУ закликає телеканал Ньюзван якомога скоріше переглянути своє рішення щодо проведення телемосту з каналом Росія24. — место: Національна спілка журналістів України (НСЖУ) – написав голова НСЖУ Сергій Томіленко на своїй Фейсбук-сторінці.