Культура
Культурний weekend. Київщина

Стартова прес-конференція музейно-архівного проєкту «І на оновленій землі...»

14.08.2022
15 серпня 2022 року о 12 годині за адресою: м. Київ, вулиця Володимирська, 51Б, на базі КНП "Центр комунікації" стартова прес-конференція музейно-архівного проєкту «І на оновленій землі...», присвяченого творчості видатної майстрині Ганни Верес.

Стартова прес-конференція музейно-архівного проєкту «І на оновленій землі...» - зображення

15 серпня 2022 року о 12 годині за адресою: м. Київ, вулиця Володимирська, 51Б, на базі КНП "Центр комунікації" (у відкритому громадському просторі VCENTRI HUВ) відбудеться стартова прес-конференція музейно-архівного проєкту

«І на оновленій землі...», присвяченого творчості видатної майстрині художнього ткацтва Ганни Верес.

Стартова прес-конференція музейно-архівного проєкту «І на оновленій землі...» - зображення

За даними Міністерства культури та інформаційної політики з початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, станом на 22 липня 2022 року, окупанти скоїли  434 воєнні злочини проти пам'яток культурної спадщини. На Київщині зафіксовано 79 руйнувань пам'яток.

Одними з перших постраждали музеї, розташовані в Іванківській територіальній громаді Вишгородського району: Іванківський історико-краєзнавчий музей, та Обуховицький музей ткацтва, де зберігались роботи видатної майстрині художнього ткацтва, лауреата Державної премії УРСР ім. Т.Г. Шевченка Ганни Іванівни Верес – однієї з найяскравіших представниць відомої ткацької династії Пособчук-Верес.

У пожежі, що спалахнула внаслідок обстрілу, частина унікальних полотен втрачена.

Стартова прес-конференція музейно-архівного проєкту «І на оновленій землі...» - зображення

На щастя, низка робіт династії ткаль Пособчук-Верес збереглась у низці музеїв України, зокрема у Національному музеї Тараса Шевченка і Національному музеї народного декоративного мистецтва України, та інших.

Організатори музейно-архівного проєкту «І на оновленій землі...» поставили за завдання презентувати творчість ткальської династії, а також знайти у можливому форматі документальні зображення робіт Ганни Верес, які є втраченими – фото, малюнки, ескізи тощо; відшукати в архівних установах документи, що характеризують життєвий і творчий шлях Ганни Верес; провести дослідження творчого доробку Ганни Верес і донести до громадськості унікальність її робіт.

Медіапартнер проекту — незалежна інформаційна агенція Погляд.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.