Новини
Київщина-суспільство
Київ

Чи зміниться топоніміка? Станція метро "Дорогожичі" може стати "Бабин Яр"


Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" ініціював перейменування станції Сирецько-Печерської лінії метрополітену "Дорогожичі" на станцію "Бабин Яр". Про це організація написала на сторінці у Facebook та подала звернення на ім’я Київського міського голови Віталія Кличка.

"Така ініціатива пов’язана із тим, що станція метро «Дорогожичі» розташована без на історичній території урочища Бабин Яр – місця пам’яті, де у 1941-1943 рр. відбулася одна з найбільших трагедій Голокосту. Саме тут здійснювалися масові розстріли, в яких, за даними істориків, загинуло близько 100 тисяч людей різних національностей та віросповідань – євреїв, українців, ромів, радянських військовополонених, пацієнтів психіатричної лікарні", – йдеться в повідомленні.

Фінансування усіх витрат, пов’язаних із процесом перейменування, буде здійснене Благодійним фондом.

"Немислима трагедія Бабиного Яру назавжди змінила історію. Щороку це місце відвідують десятки тисяч людей, у тому числі й з усього світу. Такий крок стане і даниною пам’яті та поваги до героїзму усіх жертв Бабиного Яру, а також усіх постраждалих від цієї страшної трагедії" , – зазначають у Меморіальному центрі Голокосту.

Хоча переважна більшість користувачів проти такої ідеї. Люди вважать, що вона спаплюжить не тільки міську топоніміку, а й знецінить пам'ять про події у Бабиному Яру. Також вони порекомендували подумати, в першу чергу, про мешканців, а не про туристів: "Куди гуляти поїдемо? Давай на Бабиному Яру?" . Тож, можливо, краще на картах метро і в оголошеннях у вагонах просто додавати: "Станція "Дорогожичі", вихід до меморіалу Бабин Яр".

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел