#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Довкілля

Стан басейну річки Дніпро критичний: результати моніторингу

09.08.2021

За даними моніторингу стану басейну Дніпра, проведеного Державною рахунковою палатою України, стан річкових вод жахливий. У поверхневих водах річкового басейну Дніпра виявлено понад 161 забруднювач.

Фото з stolreg.dei.gov.ua

Останні проведені дослідження виявили значні перевищення вмісту синтетичних речовин: сільськогосподарських отрутохімікатів, фармацевтичних препаратів та речовин, які використовується у парфумерії, – синтетичного мускусу, важких металів: цинку та міді, а також ртуті”, – зазначається у звіті. Зокрема, у поверхневих водах Дніпра виявили гербіцид атразин, метали кадмій і нікель.

Фото з stolreg.dei.gov.ua

Одним з головних забруднювачів річки стічними водами є підприємства "Київводоканал". Зокрема, за даними перевірки Державної екологічної інспекції Столичного округу, були виявлені численні порушення екологічного законодавства на об’єктах “Київводоканалу”. Збитки державі були оцінені у 16,3 мільйона гривень.

На оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води протягом 4 років спрямували лише 4,2 млн грн. За ці кошти провели моніторинг стану навколишнього середовища та забезпечення розвитку інформаційних систем екологічного менеджменту. Водночас використання басейну річки за 2017–2020 роки принесло понад 100 млрд грн до держбюджету. Щорічний обсяг водозабору з басейну річки складає 7,4 млрд куб. м, або 78,7% забору води з поверхневих водних об’єктів України. Якщо екологічна ситуація в басейні річки не поліпшиться, виникне необхідність її повного очищення, а це - значні навантаження на держбюджет.

https://www.youtube.com/embed/1e_yUQlAOlA

ІА “Погляд” вже повідомляв, про стан річки Ірпінь: заросла і замулилася: що відбувається із річкою в Ірпені.

Ми розповідали також, що на Київщині знову гине риба у водоймах

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.