Новини
Україна
Новини світу
Російсько-Українська війна

США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $350 мільйонів (ВІДЕО)

До нового пакету американської допомоги увійдуть, зокрема, боєприпаси для HIMARS.

У понеділок, 20 березня 2023 року, державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен оголосив про виділення нового пакету військової допомоги Україні.

Йдеться про надання озброєння на 350 мільйонів доларів.

"Сьогодні, відповідно до делегування повноважень президентом Байденом, я даю дозвіл на передання Україні американського озброєння та обладнання на суму 350 мільйонів доларів".

До нового пакету американської допомоги увійдуть, зокрема, боєприпаси для HIMARS, гаубиці і БМП Bradley, ракети HARM, протитанкове озброєння та річкові катери.

"Ми вітаємо більш ніж 50 країн, які об'єднались заради підтримки України в її захисті суверенітету і територіальної цілісності. Тільки Росія може припинити свою війну сьогодні. Поки вона цього не зробить, ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно".

При цьому, як зазначила кореспондентка Голосу Америки у Пентагоні Карла Бабб, посадовці оборонного відомства уточнили, що ракети ATACMS чи винищувачі F-16 до нового пакету допомоги не увійшли.

Неназвані чиновники додали, що допомогу буде взято із запасів Пентагону в рамках президентських повноважень щодо скорочення чисельності військ, тому її можна буде швидко доставити до України.

Нагадаємо, Сполучені Штати та Європейський Союз зайняли рішучу та єдину позицію проти незаконної, невиправданої та неспровокованої війни росії проти України. Вони пообіцяли, що продовжать надавати Україні військову допомогу в "історичних обсягах".

Також, 14 березня рада Європейського Союзу затвердила збільшення на 2 мільярди євро фонду миру, з якого також фінансують військову допомогу Україні.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.