Новини
Новини світу

SpaceX обмежила використання Starlink для українських дронів (ВІДЕО)

Президентка компанії каже, що інтернет не надавали для військових цілей.

Компанія SpaceX вжила заходів, щоб запобігти використанню українськими військовими супутникового інтернету Starlink для управління безпілотниками.

Про це повідомляє Reuters.

Супутниковий інтернет-сервіс Starlink, який забезпечив українським військовим широкосмуговий зв'язок для захисту від російських військових, "ніколи не призначався для використання в якості зброї", заявила Гвінн Шотвелл, президентка і головна операційна директорка SpaceX.

"Однак українці використали його ненавмисно і не в рамках жодної угоди".

Шотвелл послалася на повідомлення про те, що українські військові використовували сервіс Starlink для управління безпілотниками.

Україна ефективно використовує безпілотні літальні апарати для виявлення позицій противника, ведення вогню на великі відстані і скидання бомб.

"Є речі, які ми можемо зробити, щоб обмежити їхню здатність робити це", – сказала вона, маючи на увазі використання Starlink з безпілотниками. "Є речі, які ми можемо зробити і вже робимо".

За словами Шотвелл, використання безпілотників Starlink виходить за рамки угоди, яку SpaceX уклала з українським урядом, додавши, що контракт був призначений для гуманітарних цілей, таких як надання широкосмугового інтернету лікарням, банкам і сім'ям, які постраждали від російського вторгнення.

"Ми знаємо, що військові використовують їх для зв'язку, і це нормально, – сказала вона. "Але ми ніколи не хотіли, щоб вони використовували його в наступальних цілях".

SpaceX приватно доставила в Україну вантажівки з терміналами Starlink, що дозволяє військовим країни спілкуватися, підключаючи їх і з'єднуючи з майже 4 000 супутників, які SpaceX вже запустила на низьку навколоземну орбіту.

Уряди таких країн, як США і Франція, оплатили інші поставки терміналів Starlink на додаток до тих, що були профінансовані SpaceX у приватному порядку.

В Офісі президента України закликали SpaceX "не вигадувати, як нашкодити".

За словами радника глави ОП Михайла Подоляка:

“Компанії мають для себе вирішити: або вони на стороні права на вільне життя і України – і тоді не вигадують, як нашкодити; або вони на стороні РФ та її "права" на вбивства”.

Нагадаємо, що засновником компанії SpaceX є американський мільярдер Ілон Маск, який раніше потрапив у кілька скандалів через свої висловлювання про Крим та війну в Україні.

Нещодавно він назвав недоречними кроки зі звільнення Україною Криму, який Росія анексувала у 2014 році.

Також у вересні 2022 року Маск запропонував свій "мирний план" для України та Росії: він запропонував провести повторні референдуми на окупованих РФ територіях за участю ООН. Така пропозиція обурила українців та українську владу.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.