Новини
Всесвіт
За кордоном

SpaceX доставить чотирьох космічних туристів на орбіту Землі


SpaceX і Space Adventures уклали угоду по відправці в космос чотирьох людей до 2022 року. Вони піднімуться на відстань в два-три рази більше, ніж до МКС, йдеться в повідомленні Space Adventures.

Space Adventures базується у Вашингтоні і раніше вже виступала посередником для відправки восьми космічних туристів на Міжнародну космічну станцію (МКС) за допомогою російських ракет «Союз». Першим з них був Денніс Тіто, який заплатив 20 мільйонів доларів за восьмигодинне перебування на МКС ще в 2001 році. Останнім в подорож вирушив засновник Cirque du Soleil Гі Лаліберте в 2009 році.

Нові туристи будуть доставлятися на орбіту Землі в космічному кораблі Crew Dragon, який був розроблений для перевезення астронавтів NASA і повинен зробити свій перший політ з екіпажем в найближчі місяці. Підніме екіпаж у космос ракета Falcon 9.

«Ця місія буде унікальною можливістю. Вона доставить пасажирів на двічі більшу висоту, ніж будь-якого з цивільних космонавтів і відвідувачів космічних станцій», – наводяться в заяві слова голови ради директорів Space Adventures Еріка Андерсена.

Вартість подорожі одного туриста не уточнюється, але очікується, що вона становитиме близько 100 мільйонів доларів.

На відміну від раніше організованого польоту космічних туристів до МКС, для якого мандрівникам треба було пройти півроку тренувань, для нового польоту їм знадобиться підготовка протягом усього чотирьох тижнів.

Нагадаємо, нещодавно космічна компанія Ілона Маска SpaceX запустила новий веб-сервіс для оренди ракет Falcon 9. Тепер частина ракет з парку компанії можуть орендувати ті, кому потрібно запустити свої супутники на сонячно-синхронну орбіту.

Також в січні були названі імена перших астронавтів, які полетять на МКС на кораблі SpaceX.