Новини
Україна
Суспільство
Вибори

Соціальний експеримент: комунікації без голосних


Виключивши голосні букви у повідомленнях, і комунікуючи так протягом чотирьох годин, партія  “Голос” прагнула привернути увагу суспільства до проблеми контрольованих медіа, підвладних олігархам

Соціальний експеримент з комунікацією лише приголосними буквами провела 5 липня партія “Голос”. Експеримент тривав чотири години, упродовж яких усі офіційні повідомлення від партії, а також публікації у соціальних мережах були “позбавлені голосу”. Акція була спрямована на те, щоб привернути увагу до проблеми контрольованих медіа, які підвладні олігархам. У партії зауважують, що вибіркове висвітлення суспільно-важливої інформації на втіху олігархам – це те саме, що мова без голосних.

“Ось так звучить українська мова, коли ми позбавляємо її голосних. Ось так звучить український народ, коли олігархи позбавляють його голосу. Під час російської агресії 80% телевізійного простору країни контролюється групою олігархів, які часто маніпулюють суспільною думкою на користь Росії. Партія Голос вважає це неприпустимим. Ми повернемо можливість висловитись простим українцям і повернемо журналістські стандарти українським телеканалам. Ми заберемо телебачення із рук олігархів і гарантуємо незалежність редакційної політики. Партія "Голос" виступає за введення кримінальної відповідальності власників і керівників медіа за маніпуляцію суспільною думкою”, – сказав Святослав Вакарчук, лідер політичної партії "Голос".

Соцмережі на цю акцію відгукнулись різноманітними бурхливими коментарями. Ось один з них: «Те, що їх соціальний експеримент написання тексту без голосних мене зачепив, напевно, свідчить про успіх такого роду реклами. Хоч мене вчора ще одно зачепило, в Український правді на першій сторінці репортаж про якийсь двір в Мукачево, в якому народився Вакарчук. Все це рівень шаурми, з якою фоткався Зеленський. З народом заграють, як з 2-річною дитиною, це такі скляні бусини для аборигенів, для мене особисто це якась неповага: на тлі серйозних глобальних проблем та викликів "гра" з голосними виглядає так "неначе люди подуріли самі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть". Ой, як все креативно, а давайте проголосуємо? А червоні кульки будуть? Ні? А зелені сердечка? Теж ні? Та ми так не граємо. Хоч ви й не стара влада війни, але поки ще не виклали фото Вакарчука з дитячою лопаткою в пісочниці».

Багатьох цей експеримент надихнув на своєрідний стьоб, а то й викликав негативну реакцію. «Новий проект змін в українському правописі? Недостатньо радикально, пропоную йти далі: залишити одні смайли. Дайош назад до піктограм!».

То ж наскільки така акція вплине на рейтинг партії, наскільки збільшить число її симпатиків і, зрештою, виллється у результат на виборах – побачимо згодом. А поки що користувачі мереж сприймають це як своєрідну гру, чи можливість повправлятися у письмі без голосних.

Втім, у партії налаштовані серйозно. Тут зазначають, що "Голос" пропонує деолігархічний пакет законопроектів, у якому передбачено і низку кроків для звільнення медіа від впливу олігархів. Зокрема, це запровадження кримінальної відповідальності власників і керівників медіа за маніпуляцію суспільною думкою;  заборона політикам і пов’язаним з ними особам володіти медіа; запровадження конкуренції медіа якістю програм, а не кількістю олігархічних грошей. «Телебачення в Україні має стати звичайним бізнесом, як це є у всьому світі, редакції повинні дотримуватися журналістських стандартів, а глядачі – мають право отримувати перевірену та достовірну інформацію», підкреслюють у партії.