Смерть мера Борисполя: у місті планують перейменувати меморіальний парковий комплекс
Книшовому меморіальному парку хочуть присвоїти ім’я міського голови Анатолія Федорчука, який помер 28 жовтня.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/11/18095_800x600_DSC_0009-2.jpg)
Як повідомляє Бориспільська міська рада, депутати, разом із першим заступником міського голови Корнійчуком М.П., відзначають великий внесок А. Федорчука у розвиток міста Бориспіль, а тому висувають пропозицію щодо присвоєння його імені Книшовому меморіальному парковому комплексу.
Нагадаємо, міський голова Борисполя Анатолій Федорчук, не дочекавшись результатів місцевих виборів, помер 28 жовтня після ускладнень, викликаних короновірусною інфекцією, у Переяславській ЦРЛ. Як з'ясувалося за підрахунками голосів, Федорчук таки переміг у виборчих перегонах.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/11/123091931_635451047133854_3859102726504539744_o.jpg)
Вже наступного дня, 29 жовтня, міського голову м. Бориспіль поховали на Рогозівському кладовищі у секторі могил АТОвців. Багато людей прийшли провести в останній шлях Анатолія Соловйовича.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/11/123139874_635451317133827_1485292587766345059_o.jpg)
Як реконструювали Книшове кладовище
При житті Анатолія Федорчука встигли реконструювати колишнє Книшове кладовище у сучасний парковий меморіальний комплекс. Територія була очищена та прикрашена алеями. Центральне місце було відведене пам’ятнику Павлу Чубинському – автору слів Державного Гімну України.
Нагадаємо, «Погляд» повідомляв про церемонію відкриття цього пам'ятника, яку планував відвідати президент Володимир Зеленський, але так і не приїхав.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/11/1593335518_dsc_9673.jpg)
Від центрального пам’ятника відходять алеї-промені до місць пам’яті:
- Пам’ятника учасникам антибільшовицького повстання 1920 року та жертвам Великого терору у місті Борисполі,
- Пам’ятника жертвам голодоморів в Україні,
- Пам’ятника постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи,
- Меморіалу на честь перепохованих тут захисників Вітчизни, страчених у 1941 році німецькими окупантами
- Військових поховань.
Раніше «Погляд» повідомляв, що у Борисполі відкрили меморіальну дошку захиснику України.
Нині тут вже діє церква Миколи Чудотворця та недільна школа. Планується також відновлення православного храму, що існував на території Книшового кладовища до 1930-х років.
Зауважимо, як раніше зазначав «Погляд», щоб прийняти участь у подячному молебні з нагоди отримання Томосу, 16 січня 2019 року п'ятий президент України Петро Порошенко завітав до Свято-Миколаївського храму.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/11/bba9331cf2d7ab260e01bf8fb281604f.jpg)
Громадське обговорення
У зв’язку з великим внеском у розвиток міста Бориспіль, зокрема у Книшовий меморіальний парк, виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголосив проведення громадського обговорення щодо надання історичної цінності імені Федорчука Анатолія Соловйовича.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/11/unnamed.jpg)
Строк проведення громадського обговорення – 2 місяці з дня опублікування відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті міської ради.
Нагадаємо, «Погляд» повідомляв, як 21 січня на Книшовому меморіально-парковому комплексі попрощалися із Сергієм Хоменком, пілотом трагічного рейсу Тегеран - Київ.