Новини
Бориспіль
Надзвичайні новини

Смерть мера Борисполя: у місті планують перейменувати меморіальний парковий комплекс


Книшовому меморіальному парку хочуть присвоїти ім’я міського голови Анатолія Федорчука, який помер 28 жовтня.

Фото: igotoworld

Як повідомляє Бориспільська міська рада, депутати, разом із першим заступником міського голови Корнійчуком М.П., відзначають великий внесок А. Федорчука у розвиток міста Бориспіль, а тому висувають пропозицію щодо присвоєння його імені Книшовому меморіальному парковому комплексу.

Нагадаємо, міський голова Борисполя Анатолій Федорчук, не дочекавшись результатів місцевих виборів, помер 28 жовтня після ускладнень, викликаних короновірусною інфекцією, у Переяславській ЦРЛ. Як з'ясувалося за підрахунками голосів, Федорчук таки переміг у виборчих перегонах.

Вже наступного дня, 29 жовтня, міського голову м. Бориспіль поховали на Рогозівському кладовищі у секторі могил АТОвців. Багато людей прийшли провести в останній шлях Анатолія Соловйовича.

Фото: ІА "Погляд"

Як реконструювали Книшове кладовище

При житті Анатолія Федорчука встигли реконструювати колишнє Книшове кладовище у сучасний парковий меморіальний комплекс. Територія була очищена та прикрашена алеями. Центральне місце було відведене пам’ятнику Павлу Чубинському – автору слів Державного Гімну України.

Нагадаємо, «Погляд» повідомляв про церемонію відкриття цього пам'ятника, яку планував відвідати президент Володимир Зеленський, але так і не приїхав.

Фото: i-visti

Від центрального пам’ятника відходять алеї-промені до місць пам’яті:

  • Пам’ятника учасникам антибільшовицького повстання 1920 року та жертвам Великого терору у місті Борисполі,
  • Пам’ятника жертвам голодоморів в Україні,
  • Пам’ятника постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи,
  • Меморіалу на честь перепохованих тут захисників Вітчизни, страчених у 1941 році німецькими окупантами
  • Військових поховань.

Раніше «Погляд» повідомляв, що у Борисполі відкрили меморіальну дошку захиснику України.

Нині тут вже діє церква Миколи Чудотворця та недільна школа. Планується також відновлення православного храму, що існував на території Книшового кладовища до 1930-х років.

Зауважимо, як раніше зазначав «Погляд», щоб прийняти участь у подячному молебні з нагоди отримання Томосу, 16 січня 2019 року п'ятий президент України Петро Порошенко завітав до Свято-Миколаївського храму.

Фото: borispol-rada

Громадське обговорення

У зв’язку з великим внеском у розвиток міста Бориспіль, зокрема у Книшовий меморіальний парк, виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголосив проведення громадського обговорення щодо надання історичної цінності імені Федорчука Анатолія Соловйовича.

Фото: interestingukraine

Строк проведення громадського обговорення – 2 місяці з дня опублікування відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті міської ради.

Нагадаємо, «Погляд» повідомляв, як 21 січня на Книшовому меморіально-парковому комплексі попрощалися із Сергієм Хоменком, пілотом трагічного рейсу Тегеран - Київ.