Здоров'я
Російсько-Українська війна

Шпиталь на колесах: "Укрзалізниця" вперше показала медичний евакуаційний поїзд

Вагони обладнані всім необхідним устаткуванням, щоб надавати невідкладну медичну допомогу і за необхідності оперувати на ходу.

Шпиталь на колесах:
Вагон медичного евакуаційного поїзда. Фото: Міністерство оборони України

Укрзалізниця разом із Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерством оборони України, Командуванням Медичних сил вперше продемонстрували медичний евакуаційний поїзд для перевезення поранених військовослужбовців.

Про це повідомили в "Укрзалізниці".

Як розповів голова правління "Укрзалізниці" Євген Лященко, у березні 2022 року протягом чотирьох днів створили перший медичний вагон, який не має аналогів у світі. Тоді не було жодних креслень і технічної документації, водночас була велика потреба у таких вагонах.

Шпиталь на колесах:
Фото: Міністерство оборони України
Шпиталь на колесах:
Шпиталь на колесах:

Всі вагони завдяки живленню від генератора повністю автономні й оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами, іншою медтехнікою. Є навіть вагони-реанімації з кисневими станціями, у деяких вагонах у найбільш критичних випадках є можливість проводити оперативне втручання під час руху поїзда.

Своєю чергою віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков повідомив, що існують перспективи для курсування медичних вагонів не тільки від фронту до тилових шпиталів.

"Ми технічно готові до запуску вагонів до і через кордон для лікування та реабілітації наших воїнів. Працюємо з партнерами над реалізацією", — сказав він.

До кінця 2024 року залізничники переобладнають ще вісім евакуаційних вагонів для потреб медичної евакуації та порятунку життів українських військових.

"Час вкрай важливий на будь-якому етапі медичної допомоги пораненому чи травмованому бійцю і відіграє ключову роль для подальшого лікування. Саме тому евакуаційні медичні та реанімаційні вагони стали надважливим елементом для надання якісної та своєчасної допомоги", —

наголосила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.

Нагадаємо, компанія Rheinmetall поставила в Україну мобільний польовий госпіталь за 9 млн євро.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.