Новини
Україна
Культура

Щодення карантину: Центр міської історії запрошує до творення архіву квітня-2020


Центр міської історії запрошує усіх бажаючих до спільного творення архіву квітня-2020. Там збирають фото, відео, особисті історії і будь-які цифрові документи, які свідчать про наші досвіди під час карантину.

"Заохочуємо вас приєднатися до проекту та стати співтворцем матеріалів про повсякденне життя, документуючи власний побут і те, що відбувається і змінюється навколо нас у приватному і публічному просторі. Квітень-2020 - особливий місяць. Ми живемо з постійною непевністю, перестаємо планувати, будуємо нові солідарності, опікуємося старшими та хворими в умовах ізоляції, вчимося взаємодіяти одне з одним на відстані та за посередництва медій, а наш доступний простір часто звужується до меж кімнати, квартири, будинку, найближчої географії для щоденних потреб. Для декого це час нових викликів щодо особистої безпеки, переоцінки власних практик споживання, а часом навіть питання виживання. Реальність змінюється ледь не щодня, і ми намагаємося її осмислити. Ми не хочемо, щоб ця сторінка нашого життя згодом стала недоступною, тому назвали цей проект "Архів 404"", - повідомляють на сторінці проєкту.

ЩО НАДСИЛАТИ
Матеріали, які описують ваше щоденне життя під час карантину. Йдеться про нотатки та спостереження щоденного: від приготування до споживання їжі, роботи, вільного часу, прибирання, спілкування, розмежування.

"Ми очікуємо на відгуки зі Львова, але якщо ви мешкаєте в іншому місті/містечку/селі та хочете розповісти про своє повсякдення, то сердечно запрошуємо долучатися", - повідомляють активісти проєкту.

ФОРМАТ
Ви можете використовувати будь-які доступні для Вас інструменти фіксації:
- Фотографії
- Відео
- Малюнки
- Скріншоти
- Текстові або аудіорозповіді (аудіокоментарі)
- Google-мапи або мапи простору, який став для вас своїм
- Історія ваших пошукових запитів чи переглядів

ОПИС І ПУБЛІЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ
Будь ласка, за можливістю додайте до цих матеріалів короткий опис - що це і чому для вас зараз є важливим, а також ваш дозвіл на їхнє публічне використання.

АНОНІМНІСТЬ
Ви можете розповісти нам про себе, щоб ми вказали вас як співавтора/ку архіву, або ж залишатися анонімним/ною, зазначивши про це у листі.

КОНТАКТ
Надсилайте матеріали на пошту 404.2020@lvivcenter.org у будь-який зручний для вас спосіб -- чи приєднаним файлом, чи через файлообмінник.

Якщо ви хочете ділитися з нами своїми думками і спостереженнями регулярно упродовж квітня, будь ласка, напишіть про це.

У майбутньому зібрані матеріали стануть частиною архіву, який допоможе нам інтерпретувати та переосмислювати новий суспільний досвід. Ми робимо експеримент у відповідь на нові виклики і не знаємо наперед, якими будуть його результати, але віримо, що це дозволить відкрити нові знання.

Детально - на сайті Центру міської історії: http://www.lvivcenter.org/uk/chronicle/news/?newsid=3441