Новини
Баришівка та Березань
Пожежі

Сажа в димоході спричинила пожежу

24.10.2019 Оксана Кириленко 0

24 жовтня 07:08 загорівся житловий будинок за адресою: с. Бзів, вул. Гагаріна (Баришівський район).

Рятувальники, які прибули на виклик установили, що причиною пожежі стала сажа у димоході.

Пожежу локалізовано о 07:43 та ліквідовано о 07:55.

Зауважимо, що нечищена сажа в димоході призводить до значного зменшення пропускної здатності димоходу, а, отже, зниження тяги димаря. В результаті цього, шкідливі речовини не зможуть видалятися з топки з достатньою швидкістю, і частина диму буде просочуватися в приміщення. З цього випливає, що в будинках, де є каміни може виникнути небезпека отруєння чадним газом.

Крім цього існує можливість загоряння сажі в димоході, що збільшує ризик виникнення пожежі. Осіла на стінках димаря сажа, при попаданні маленької іскорки з каміна або печі, може в будь-який момент спалахнути.

Cажа - це продукт неповного згоряння палива, що містить близько 90% вуглецю. Температура горіння сажі близько 1100 градусів і може досягати 1200 градусів. Горіння при такій температурі не дуже тривале і нагадує швидше спалах або, як його ще називають, «вибух» в димоході. Практично жоден димар не може витримати такої високої температури. Тому димохід перегрівається і примикаючі до нього конструкції будинку піддаються підвищеній небезпеці спалаху.