Сарана наступає: Україну атакував небезпечний шкідник
З’явилася інформація щодо масової появи саранових в Україні.
Співробітниками Інституту захисту рослин НААН в липні було проведено моніторинг Станично-Луганській району, Луганської області, де було відмічено заліт зграї саранових з території лінії розмежування за чисельності більше 50,0 екз/м2, що значно перевищувала ЕПШ.
«Оскільки вогнище розповсюдження цього небезпечного шкідника розташоване на лінії розмежування, виникла проблема щодо контролю її чисельності. На цій території неможливо використання сільськогосподарської авіації, а наявність мінних полів – ускладнює проведення будь яких наземних заходів з ліквідації саранових», – повідомляють в НААН України.
Тож в до екстрених заходів було залучено підрозділи МНС, військових саперів та авіаспостереження безпілотними літальними апаратами для визначення меж розповсюдження сарани. В результаті проведена обробка залежних земель із застосуванням хімічних засобів захисту рослин, завдяки чому чисельність шкідників в осередках значно знизилась і на даний час становить 2,0 екз./м2, що на рівні або нижче ЕПШ.
Довідково:
Багатомільйонні хмари сарани можуть долати по 150
км в день. Комаха споживає близько двох грамів свіжих продуктів в день, що
приблизно дорівнює його власній вазі. Навіть маленький рій з'їдає за один день
стільки ж їжі, скільки споживають 35 тисяч чоловік.
Варто зазначити, що наразі від літньої «навала» пустельної сарани страждають такі африканські країни як Ємен, Судан, Ефіопія і Сомалі. Шкідники становлять серйозну загрозу для сільськогосподарського виробництва в цих країнах. Втрати врожаю можуть привести до зростання голоду і бідності в сільських районах, багато з яких до того ж переживають конфлікти, зазначають в ООН.