Україна-суспільство
Економіка

Рівень тіньової економіки в Україні перевищив 30%

10.02.2022
Водночас практично всі види економічної активності, за винятком фінансової та страхової діяльності, а також будівництва показали тенденцію до зменшення рівня тіньової економіки.

Рівень тіньової економіки в Україні перевищив 30% - зображення
Фото: pixabay

У Міністерстві економіки повідомили, що згідно з попередніми розрахунками, рівень тіньової економіки в Україні в січні – вересні 2021 року склав 31% ВВП, що на 1 відсотковий пункт менше за показник відповідного періоду 2020 року. Про це свідчать дані дослідження тенденції тіньової економіки.

У відомстві наголосили на тому, що незначне зменшення цього показника відбулося на тлі адаптації суб'єктів господарювання до діяльності в умовах коронакризи.

Рівень тіньової економіки в Україні перевищив 30% - зображення

Це підтверджується виявленими підприємствами оптимістичними настроями в діловій активності, збереженням сталого споживчого та інвестиційного попиту в умовах дії "зеленого" рівня епідемічної небезпеки по всій території країни та, як наслідок, поліпшенням у звітному періоді у порівнянні з січнем-вереснем 2020 року фінансових результатів діяльності підприємств на тлі сприятливої зовнішньоекономічної кон'юнктури.

Також зазначається, що динаміка рівнів тіньової економіки залишається різноспрямованою, що загалом нетипово і свідчить про можливі утворення нових каналів тінізації.

Нагадаємо, Україна отримає новий пакет економічної допомоги від США. Домовленості про економічну підтримку України було досягнуто під час останньої телефонної розмови між президентами США та України.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.