Новини
Україна

Рада ЄС затвердила: надання Україні 50 млрд євро (ВІДЕО)

Підписання кредитної угоди та Меморандуму заплановано на початку березня. Очікується, що наступного місяця Україна отримає перші кошти у рамках програми.

Рада Європейського Союзу затвердила інструмент Ukraine Facility обсягом допомоги у €50 мільярдів, яку Україна отримає впродовж 2024—2027 років. Це стало кінцевим пунктом у започаткуванні програми.

Про це пише пресслужба Міністерства фінансів України.

Програма Ukraine Facility створена для підтримки економічного розвитку та відновлення України під час її шляху вступу до Європейського Союзу.

Протягом 2024—2027 років Україна отримає близько €39 мільярдів прямого бюджетного фінансування. З них €33 мільярди надійдуть у формі кредитів і €5,27 мільярда — у формі грантів.

Решту грошей спрямують на спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах та технічну підтримку у здійсненні реформ, а також на покриття відсотків за кредитами.

Нагадаємо, 6-го лютого повідомлялося про те, що Рада ЄС та Європейський парламент досягли згоди щодо нового механізму підтримки України шляхом створення Українського фонду на суму 50 мільярдів євро у бюджеті Євросоюзу на чотири наступні роки. Український фонд об’єднає бюджетну підтримку ЄС в єдиний інструмент, що дозволить надавати широку, передбачувану та гнучку допомогу для України на період 2024-2027 років, адаптовану до безпрецедентних викликів, пов’язаних із війною.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.